۰ نفر
۲۰ بهمن ۱۳۸۸ - ۱۴:۵۴

روزنامه پرتیراژ اکسپرس چاپ پاکستان در مطلبی به نقل از منابع پاکستانی اعلام کرد که عبدالمالک ریگی رئیس گروهک تروریستی جندالله در افغانستان و تحت حمایت آمریکاست.

به گزارش خبرگزاری مهر، این روزنامه با اعلام اینکه گروهک تروریستی جندالله تهدیدی جدی علیه پاکستان، ایران و سراسر منطقه است به نقل از منابع مسئول وزارت امور خارجه پاکستان می نویسد: رئیس گروهک تروریستی جندالله همراه با دوستان خود در افغانستان پناهنده شده و از حمایت و پشتیبانی نیروهای خارجی بویژه آمریکایی برخوردار است.

این روزنامه می نویسد: هرگاه پاکستان اقدامی علیه آن بعمل می آورد بنا به مداخله و پشتیبانی آمریکا، رهبران جندالله مصون باقی می مانند و به افغانستان پناه می برد.

اکسپرس در بخش دیگری از مطلب خود آورده است: نیروهای پاکستان طی 2 ماه گذشته چند بار برای دستگیری عبدالمالک ریگی تلاش کردند، اما با کمک آمریکا جان سالم بدر برد.

این روزنامه به نقل از منابعی که نامی از آنها نبرده می نویسد: بازی بسیاری خطرناکی در منطقه در جریان است. از یک سو نیروهای دشمن در صدد بی ثبات کردن پاکستان مشغول اند و از طرفی بزرگترین و مهمترین قدرت جهانی سرگرم توطئه علیه ایران است و عبدالمالک ریگی یک مهره مهم این بازی می باشد که عملیات آن روابط پاکستان و ایران را تحت تاثیر قرار می دهند.

اکسپرس با اشاره به اظهارات چندی پیش منوچهر متکی وزیر خارجه ایرن در دیدار با روزنامه نگاران پاکستانی و اشاره وی به حضور ریگی در خاک پاکستان می نویسد: مصاحبه اخیر وزیر امور خارجه ایران مبنی بر اینکه جندالله جنایات سنگینی در ایران مرتکب شده و رهبری آن در پاکستان حضور دارد وضعیتی بسیار مناسب برای هند را بوجود آورده است.

به گزارش مهر، ریگی و ارتباط آن با آمریکا و سازمان های اطلاعاتی این کشور مسئله ای است که از سوی بسیاری از محافل حتی عبدالحمید ریگی برادر وی مورد تائید قرار گرفته است اما حضور وی در خاک افغانستان با آنچه که تاکنون منابع اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده اند متفاوت است.

کد خبر 43076

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =