استاندار اصفهان گفت: آنچه اهمیت دارد این است که شهردار منتخب یک فرد سیاسی نیست، بلکه فردی اجرائی است و شهردار باید در کنار هماهنگی با شورا در انتخاب مدیران مستقل عمل کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در اصفهان به نقل از اداره‌کل روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در نخستین دیدار با شهردار منتخب اصفهان به تشریح روند استیضاح شهردار سابق اصفهان پرداخت و اظهار داشت: در ابتدای مسئولیت خود در استانداری اصفهان قرار به ورود به مسائل شهرداری و شورا نداشتم ولی در زمانی که احساس کردم شورای شهر به سمت انحلال پیش می‌رود، ورود یافتم و موضوع انتخاب شهردار را فیصله دادم.

وی با بیان اینکه اعضای شورای اسلامی شهر پس از انتخاب ایرادات اساسی را روی فعالیت‌های شهرداری مطرح کرده بودند، افزود: اعضای شورا برای انتخاب شهردار به توافق نهائی نمی‌رسیدند و در همین حال از سقائیان‌نژاد درخواست کردم که خواسته‌های منطقی شورا را اجرا کند، ولی بعد از انتخاب شهردار دوطرف از اجرا نشدن قول و قرارهائی که گذاشته می‌شد، ابراز گلایه‌مندی می‌کردند.

استاندار اصفهان به برگزاری جلسات مختلف با اعضای شورای شهر و شهردار سابق اشاره و بیان کرد: یک ماه پیش از ایام عید برخی از اعضای شورای شهر بر روی استیضاح شهردار پافشاری کردند، که با توجه به ایام نوروز و ورود مسافران و نیاز به مدیریت شهر روند استیضاح به بعد از ایام عید موکول شد.

وی با بیان اینکه در نهایت به این جمع‌بندی رسیدم که مدیریت شهری به یک مدیریت فرسایشی تبدیل شده، تصریح کرد: این شرایط نه به نفع مردم و نه توسعه‌ شهری و نه به نفع شهردار بوده و راهی جز استیضاح باقی نماند.

زرگرپور گفت: به اعضای شورا توصیه کردم که در صورت اصرار بر استیضاح، این جریان با رعایت کامل قانون و احترام و در فضای عقلائی و منطقی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه به اعضای شورای شهر توصیه شد که شهرداری در حد شهر بین‌المللی اصفهان باید انتخاب شود، خاطرنشان کرد: اصفهان شهری است که ایده، فکر و خلاقیت از آن صادر شده و مدیریت این شهر نیز باید کاردان، متخصص و در سطح ملی شناخته شده باشد.

استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه شهردار باید از بدنه شهرداری و مدیران شهرداری شناخت کافی داشته باشد، اظهارداشت: شهردار باید نیروئی باشد در عین استقلال مدیریتی، هماهنگی لازم را با شورای شهر داشته باشد.

وی به تغییرات احتمالی در شهرداری اشاره کرد و افزود:‌ شهردار باید در کنار هماهنگی با شورا در انتخاب مدیران مستقل عمل کرده و به شورا پاسخگو باشد.

زرگرپور با بیان اینکه در حال حاضر فعالیت شهرداری زیر ذره‌بین است، بیان کرد: آنچه اهمیت دارد این است که شهردار جدید یک فرد سیاسی نیست، بلکه فردی اجرائی است.

وی تصریح کرد: بعضی از افراد در دوره قبل درست یا نادرست در سطح مدیریتی شهرداری فعالیت می‌کردند که شهردار جدید نباید هزینه استفاده از آن‌ها را پرداخت کند.

استاندار اصفهان گفت: به اعضای شورای شهر توصیه شده که بعد از انتخاب شهردار رعایت اعتدال را کرده، چرا‌که هر کدام از آن‌ها یک وظیفه مشخص و معین قانونی دارند و باید هر 2 بر‌اساس اعتدال حرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: استانداری اصفهان به عنوان بخش حاکمیتی استان حمایت لازم را از مدیریت شهری می‌کند، چرا‌که اعتقاد داریم اگر شهری زیبا و موفق داشته باشیم و بتوانیم رضایت مردم را جلب کنیم، دولت نیز از این رضایت بهره‌مند می‌شود.

زرگرپور با بیان اینکه مدیریت استان اصفهان و مدیریت شهری فرصتی برای منازعات با یکدیگر ندارند، خاطرنشان کرد:‌ موضع مدیریت استان در زمینه استیضاح شهردار سابق و انتخاب شهردار جدید به طور کامل مشخص است و تلاش می‌کنیم با حمایت از شهردار جدید فعالیت‌ها را به خوبی به پیش برده و شاهد آبادانی بیشتر شهر باشیم.

 

کد خبر 431265

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =