هیچ موردی از تب کریمه کنگو در اصفهان گزارش نشده است

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان گفت: تاکنون هیچ مورد مشکوک از بیماری تب کریمه کنگو و آنفلوآنزای حاد پرندگان در این استان مشاهده و گزارش نشده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در اصفهان به نقل از ایرنا، شهرام موحدی با اشاره به اینکه بیماری تب کریمه کنگو، ویروسی و بومی ایران است، افزود: عامل انتقال ویروس تب کریمه کنگو که بیماری مشترک دام و انسان می باشد، کنه است و به همین دلیل امکان ریشه کنی این بیماری در کشور وجود ندارد.

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان با اشاره به اینکه این بیماری از طریق گزش دام بیمار توسط کنه به سایر دام ها سرایت می کند، افزود: این ویروس از طریق تولید مثل کنه نیز به دلیل ناقل بودن کنه مادر گسترش می یابد و به همین دلیل مبارزه با آن مشکل می شود.
وی با بیان اینکه بیماری تب کریمه کنگو در دام علائم مشخص ندارد، افزود: انتقال ویروس تب کریمه کنگو به انسان از طریق دام آلوده بسیار خطرناک است.

موحدی از دامداران، کارکنان کشتارگاهها، قصاب ها، کشاورزان بویژه روستاییان و عشایر همچنین کارکنان شبکه های دامپزشکی به عنوان گروه های در معرض خطر نام برد و گفت: در سه ماه گذشته تنها یک مورد بیمار تب کریمه کنگو در کشور توسط مراجع رسمی تایید شده و در استان اصفهان تاکنون هیچگونه مورد بیمار مبتلا به این ویروس گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه برای پیشگیری از این بیماری اقدامات گسترده ای از سوی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان انجام شده است، گفت: در سال گذشته بدن 150 هزار راس گوسفند و در سه ماه نخست امسال بدن 59 راس گوسفند سم پاشی شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان تعداد گاو و گوساله که در سال گذشته بدن آنها علیه کنه سمپاشی شده است را 28 هزار راس اعلام کرد و افزود: در سه ماه نخست سال جاری بدن پنج هزار راس گاو گوسفند در استان اصفهان سمپاشی شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان همچنین به سم پاشی جایگاههای نگهداری دام اشاره کرد و گفت: در سال گذشته یک میلیون و 690 هزار متر مربع و در سه ماه نخست امسال 240 هزار متر مربع از مساحت این جایگاهها علیه کنه سم پاشی شد.

وی از شهروندان خواست برای پیشگیری از شیوع بیماری تب کریمه کنگو، از کشتار دام خارج از کشتارگاه و خرید گوشت و فرآورده های گوشتی فاقد مهر دامپزشکی خودداری کنند.

موحدی همچنین به شهروندان توصیه کرد: گوشت و فرآورده های گوشتی خریداری شده را به مدت 24 ساعت حداقل در دمان صفر تا چهار درجه سانتیگراد زیر صفر در یخچال نگهداری و از مصرف جگر خام خودداری کنند.

 کشتارگاه ها باید قسمت پیش سرد لاشه ها را ایجاد کنند

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان با اشاره به اجرای طرح ایجاد پیش سرد لاشه ها در کشتارگاههای این استان گفت: بر اساس این طرح که از یکسال قبل آغاز شده ، همه کشتارگاههای استان باید قسمت پیش سرد لاشه ها را ایجاد کنند و پیش از انتقال به مراکز عرضه، لاشه دام های کشتار شده باید مدتی در این قسمت نگهداری شود.

وی افزود: در بسیاری از کشتارگاههای خصوصی استان قسمت پیش سرد لاشه ها ایجاد شده و سایر کشتارگاهها نیز باید این قسمت را ایجاد کنند تا کیفیت لاشه دام ها از لحاظ بهداشتی ارتقاء یابد.

263 هزار و 21 قطعه مرغ از چرخه مصرف خارج شدند

موحدی درباره نظارت بر کشتارگاههای دام و طیور گفت: نمایندگان این اداره کل بر این مراکز نظارت دارند و در سه ماه گذشته نظارت آنها موجب شده تا 263 هزار و 21 قطعه مرغ و طیور ذبح شده در کشتارگاههای استان از چرخه مصرف خارج شود.
وی تعداد طیور ذبح شده در کشتارگاههای استان در این مدت را 26 میلیون و 500 هزار قطعه اعلام کرد.

 

 

کد خبر 431299

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =