طرح جبران کارایی معلولان نقش مهمی در اشتغالزایی این قشر دارد

سرپرست اداره اشتغال اداره کل بهزیستی ایلام اجرای طرح جبران کارایی معلولان را در اشتغالزایی این قشر مهم دانست.

به گزارش خبرآنلاین نعمت الله خدامرادی اظهار کرد: این طرح به منظور تشویق مراکز خصوصی در راستای جذب معلولان و ایجاد اشتغالزایی آنها اجرا می شود. 

وی افزود: در اجرای این طرح با توجه بشدت معلولیت بین 10 تا 50 درصد حقوق و دستمزد ماهانه کارگران معلول اشتغال یافته در مراکز توسط بهزیستی پرداخت شده که 22 معلول از آن در طول سال گذشته بهره مند شده اند.
خدامرادی همچنین به طرح بیمه خویش فرمایی معلولان و مددجویان توسط این اداره کل اشاره کرد و گفت: در این طرح نیز افراد بصورت فردی یا گروهی برای خود شغل ایجاد کرده که بهزیستی بیمه آنها را که حداکثر 18 درصد قانون کار و تامین اجتماعی است، پرداخت می کند.
وی یادآور شد: در اجرای این طرح نیز در طول سال گذشته 661 معلول مشمول اجرای این طرح شده اند.
وی بیمه کارفرمایی را از دیگر خدمات بهزیستی برای مددجویان و معلولان زیر پوشش اعلام کرد و افزود: در این طرح نیز که حق بیمه تامین اجتماعی به میزان 23 درصد حقوق و دستمزد کارگران به مددجویان پرداخت می شود و در طول سال گذشته برای 72 نفر از معلولان و مددجویان اجرا شده است.
سرپرست اداره اشتغال، مشارکت های مردمی و موسسات خیریه بهزیستی ایلام اضافه کرد: سال گذشته با اجرای این طرح چهار میلیارد ریال برای بیمه های جبرانی کارایی، خویش فرمایی و کارآفرینی معلولان استان هزینه شده است.
بیش از 25 هزار مددجو و معلول در استان ایلام زیر پوشش خدمات حمایتی بهزیستی قرار دارند.

کد خبر 431635

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =