روزنامه خراسان نوشت:

سه‌شنبه بيست و سوم ماه جاري جلسه‌اي با نمايندگان موسسه ميزان، وزير دادگستري و رئيس کل بانک مرکزي به منظور تعيين تکليف وضعيت مالباختگان موسسه مالي، اعتباري ميزان در کميسيون اجتماعي مجلس برگزار مي شود.

رئيس کميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي با اعلام اين خبر با بيان اين که مؤسسه مالي، اعتباري ميزان با 930 هزار سپرده‌گذار دچار مشکل شده است، گفت: اين مؤسسه 265 ميليارد تومان سپرده پشتيبان نزد بانک مرکزي داشت که شب عيد 165 ميليارد تومان آن آزاد شد، در اين زمينه بانک مرکزي از مسئولان مؤسسه ميزان تعهد اخلاقي گرفت تا اين مبلغ را براي تسويه حساب با سپرده گذاران خرد هزينه کند.

«عبدالرضا عزيزي» با بيان اين که 84 درصد سپرده گذاران خرد مؤسسه ميزان در واقع زير 3 ميليون تومان سپرده نزد اين مؤسسه داشتند، ادامه داد: تسويه حساب اين تعداد از سپرده گذاران با 160 ميليارد تومان امکان پذير بود اما متاسفانه مسئولان موسسه ميزان چنين تعهدي را عملي نکردند و به دوستان خود ميليوني و ميلياردي پول دادند و در نتيجه ما بعد از عيد از بانک مرکزي درخواست کرديم تا به اين وضعيت رسيدگي کند و بانک مرکزي نيز با کمک نهادهاي امنيتي، مسئولان اين مؤسسه را دستگير کردند.

نماينده مردم شيروان در مجلس شوراي اسلامي افزود: اکنون نيز مؤسسه ميزان حدود 100 ميليارد تومان پول نقد در بانک مرکزي دارد و علاوه بر آن داراي يکسري اموال است که هنوز دست‌نخورده باقي مانده و از سويي ديگر، مؤسسه ميزان پول‌هاي زيادي نيز به صورت وام و مشارکتي به شرکت پديده داده است.

وي با تأکيد بر اين که کميسيون اجتماعي به اين نتيجه رسيد تا جلسه‌اي را با مسئولان کشوري و لشگري برگزار کند، يادآور شد: قرار است در اين خصوص تصميم هاي مهمي اتخاذ شود لذا درصدد هستيم سه‌شنبه بيست و سوم ماه جاري جلسه اي را با حضور وزير دادگستري، معاون دادستاني کل کشور، معاون حقوقي و پارلماني نيروي انتظامي، رئيس کل بانک مرکزي، مدير عامل بانک صادرات کشور، مديرعامل شرکت پديده و نمايندگان مؤسسه ميزان برگزار کنيم.

وي بيان کرد: معاون اقتصادي وزير اطلاعات نيز براي شرکت در اين جلسه دعوت شده است که اگر وي صلاح بداند، مديران کل اطلاعات استان هاي خراسان نيز در جلسه حضور خواهند داشت.

 

17302

کد خبر 432641

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۲:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۳
  20 4
  چرا تکلیف صندوق ها و موسسات فراوان بانکی یکسره نمیشود و قاطع جمع نمیشوند
  • بی نام A1 ۰۴:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۴
   6 2
   تو حرف نزن