مجهزترین کارخانه اسفالت اتوماتیک کشوربه بهره برداری رسید

شهردار قائمشهر گفت: کارخانه آسفالت قائمشهر، تنها کارخانه تولید آسفالت سرد در شمال کشور است.

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین  منطقه استان مازندران، سید علی حجازی در مراسم بهره‌برداری از کارخانه آسفالت قائمشهر با بیان اینکه چند سالی بود که تنها کارخانه آسفالت شهرستان قائمشهر به علت قدیمی بودن سیستم تولید آسفالت و استهلاک بالای آن توجیه اقتصادی نداشت، اذعان کرد: از این رو در پی راه‌اندازی کارخانه جدید، کلنگ احداث کارخانه آسفالت در اردیبهشت 94 زده شد و پس از گذشت کمتر از 3 ماه در 11 تیر 94 با حمایت شورای اسلامی شهر و سازمان عمران و توسعه شهرداری قائمشهر این طرح به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به اینکه شهرداری قائمشهر از بودجه دولت سهمی ندارد، بیان کرد: برای خرید و نصب اسکلت کارخانه آسفالت قائمشهر و همچنین طراحی سایت و ساخت استخر قیر آن جمعاً به میزان 27 میلیارد ریال هزینه شد.  

حجازی با بیان اینکه این کارخانه با ظرفیت تولید 160 تن آسفالت در هر ساعت راه‌اندازی شده است، افزود: این  واحد تولیدی با توجه به ظرفیت بالای تولید علاوه بر تأمین آسفالت مورد نیاز شهری، قابلیت تأمین آسفالت شهرستان و شهرهای مجاور را نیز دارا است.

شهردار قائمشهر همچنین درباره  قابلیت تهیه آسفالت سرد در این کارخانه اظهار کرد: این واحد تنها کارخانه تولیدی در شمال کشور با قابلیت تولید آسفالت سرد است تا در فصل بارندگی مشکلی برای پخش آسفالت در مازندران وجود نداشته باشد.

حجازی با بیان اینکه اگر همکاری مردم نبود این کارخانه با این سرعت احداث نمی‌شد، تصریح کرد: مردم توانستند با پرداخت به موقع عوارض شهری به شهرداری به ما در ساخت این کارخانه کمک کنند.

 

 

کد خبر 432702

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =