مدیرعامل منطقه آزاد قشم: فروش زمین اشتباه مدیران گذشته منطقه آزاد قشم بود

مدیرعامل منطقه آزاد قشم گفت: فروش زمین یکی از اشتباهات گذشته مناطق آزاد از جمله قشم بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد قشم، حمیدرضا مومنی از سیاست گذاری ها برای افزایش گردش مالی حوزه شیلاتی قشم به ۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در برنامه ششم توسعه، خبر داد و بیان داشت: سهم تولید شیلات استان هرمزگان از مجموع ۲۰۰ هزار تن کشوری ۱۲۰ هزار تن است که ۷۰ درصد آن معادل ۸۴ هزار تن در جزیره قشم تأمین خواهد شد.

وی، تأمین امنیت سرمایه گذاری را مهم‌ترین رکن فعالیت اقتصادی برشمرد و افزود: با رفع اشکالات ساختاری از طریق نقشه راه و طرح جامع، راه اندازی پنجره واحد و نقش نظارتی سازمان منطقه آزاد از فعالیت سرمایه گذاران در این منطقه حمایت خواهیم کرد.

به گفته مؤمنی، سیاست حمایتی سازمان منطقه آزاد قشم از فعالان اقتصادی حول چهار محور تسهیل خدمات، توسعه سرمایه گذاری، پرورش نیروی متخصص و تولید محصولات صادراتی ترسیم شده از سوی مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی برنامه ریزی شده است.

وی فروش زمین را یکی از اشتباهات گذشته مناطق آزاد از جمله قشم برشمرد و گفت: در استراتژی جدید منطقه آزاد قشم، اجاره زمین برای طرح های مختلف جایگزین فروش زمین شده و درآمد حاصل از این فرآیند در حوزه زیرساخت های مورد نیاز صنعت هزینه خواهد شد.

وی از ارزان تمام شدن قیمت آب و گاز مورد نیاز صنعت فولاد در قشم به عنوان دو مزیت مهم ورود سرمایه گذاری در این حوزه نام برد و گفت: با وجود این دو مزیت تعیین کننده می توان برای تولید ۵ میلیون تن فولاد در این منطقه برنامه ریزی کرد.

 

 

کد خبر 432857

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =