دنیای اقتصاد نوشت:

مشاور وزیر راه‌و‌شهرسازی از مردم خواست تا به تبلیغات رسانه‌ای پیش‌فروشندگان ساختمان اکتفا نکرده و اسناد مالکیت زمین را از پیش‌فروشنده مطالبه کنند.

حسین معصوم در خصوص قانون پیش‌فروش ساختمان اظهار کرد: بر اساس این قانون هرگونه تامین مالی ساخت‌و‌ساز از طریق پیش‌فروش نیاز به اخذ مجوز از وزارت راه‌و‌شهرسازی دارد و مردم باید پیش از سرمایه‌گذاری دقت کنند که سند مالکیت زمین محل ساخت پروژه به نام پیش‌فروشنده بوده و در رهن بانک نباشد. همچنین افراد باید پروانه معتبر ساختمانی را هم پیش از آغاز ساخت‌و‌ساز اخذ کرده باشند.

مشاور وزیر راه‌و‌شهرسازی با اشاره به برخی تخلفات در پیش‌فروش ساختمان که پیش‌فروشنده چندصد میلیون تومان از مردم جمع‌آوری می‌کند، بدون آنکه اسناد قانونی ساخت و ساز را به متقاضیان ارائه کرده باشد، گفت: مردم به تبلیغات رسانه‌ای این گونه پروژه‌ها اکتفا نکنند و پیش از امضای هر قراردادی با یک کارشناس حقوقی مشورت کنند. بسیاری از قراردادهایی که پیش از تصویب قانون پیش‌فروش ساختمان میان پیش‌فروشنده و پیش‌خریدار امضا می‌شود، به گونه‌ای است که در دعاوی حقوقی و دادگاه‌ها به هیچ عنوان شفاف نبوده و حقوق شاکی و مردمی که متضرر شده‌اند را استیفا نمی‌کند.

وی ادامه داد: از مردم می‌خواهم تا به هر فردی که با تبلیغات گسترده تلویزیونی به پیش‌فروش ساختمان اقدام کرد، اعتماد نکنند و پیش از پرداخت پول، تحقیق کافی در زمینه آن پروژه انجام دهند.
3939

کد خبر 433054

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =