نماینده عالی دولت در استان البرز اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی را مأمور اجرای طرح ساماندهی بیکاری در استان البرز ساخت.

به گزارش خبرآنلاین-البرز: به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، «سیدحمیدطهایی» ظهر امروز در دیدار با خانواده وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در استان، اهمیت کار فعالان این حوزه را مورد تأکید قرار داد و گفت: اجتماع و جامعه به نوعی از شما خدمتگزاران خود که در حوزه رفاه اجتماعی، کار و تعاون فعالیت دارید انتظار ویژه تری دارد و مسئولان این بخش نیز باید نسبت به نیازهای مردم توجه بیشتری داشته باشند.
وی بهره مندی از پتانسیل های بخش تأمین اجتماعی را مورد اشاره قرار داد و افزود: به فراخور وسعت کار در این حوزه انتظار می رود خدمات بیشتری متناسب با نیازهای جامعه به مردم استان ارائه شود.
استاندار البرز در ادامه با خاطرنشان کردن موضوع بیکاری در استان به عنوان اصلی ترین دغدغه فعلی و ضرورت ساماندهی آن، تحلیلی از وضعیت بیکاری و آثار سوء آن در بزهکاری های اجتماعی، اعتیاد، طلاق و.. داشت و گفت: طبق آمار، 70 درصد سارقان را افراد بیکار تشکیل می دهند بنابراین بیکاری معضل ریشه داری است که باید با تدبیر آن را ریشه کن کرد.
وی طرحی را که در سایر استانها در این زمینه اجرایی ساخته و بازتاب گسترده ای نیز داشته است را بر عهده مسئولان این حوزه گذاشت.
طهایی در این رابطه "طرح ساماندهی بیکاری در البرز" را به عهده اداره کار ، تعاون و رفاه اجتماعی استان قرار داد و گفت: تهیه بانک اطلاعاتی متقضایان کار در استان که در البرز سکنی دارند به منظور احصاء آمار بیکاری و برنامه ریزی کوتاه مدت در بازه زمانی 5 ساله می تواند حرکت های مثبتی در جهت کاهش نرخ بیکاری داشته باشد.
استاندار البرز همچنین با بیان اینکه باید از سوی دیگر دیدگاه مردم نسبت به شاغل بودن به ویژه در مشاغل اداری با کار فرهنگی تغییر کند، تصریح کرد: فارغ التحصیلان دانشگاهی باید بپذیرند که فضای کسب و کار، به معنای حضور در میدان و کارزار تلاش و کار مضاعف است و دیدگاه پشت میزنشینی هدف غایی در اشتغال نیست.
وی افزود: در کنار کار فرهنگی در جامعه، مسئولان دانشگاهی نیز باید خود را موظف بدانند که برای حداقل میزان 20 درصد فارغ التحصیلان خود شغل ایجاد کنند تا نسبت به رشته های تحصیلی دانشگاهی و محدودیت های کار آینده آن واقع بین تر شوند.
طهایی با انتقاد از اینکه باید متناسب با نیازهای جامعه شغل ایجاد کرد بیان کرد: باید به دانشجویانی که وارد دانشگاه می شوند واقع بینانه آموزش داد و افرادی کارآمد را تحویل جامعه داد.
وی در محور دیگری به موضوع ظرفیت واحدهای تولیدی در اشتغال زایی اشاره کرد و گفت: با ارائه تسهیلات و مشارکت گرفتن بانک ها نسبت به معرفی افراد از سوی مراکز کاریابی می توان اقدام و زمینه اشتغال بیشتر را فراهم آورد.

کد خبر 433138

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =