رئیس سازمان تجارت یزد خبر داد؛ موافقت سازمان توسعه تجارت با صادرات گوشت مرغ

جلسه کارگروه توسعه صادرات به ریاست استاندار و دبیری رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان یزد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد بنابر اعلام این سازمان، محمدرضا علمدار یزدی روز گذشته در این جلسه به ارائه آخرین اخبار و اطلاعات تجاری استان پرداخت و گفت: ابلاغ سازمان توسعه تجارت ایران جهت عضویت شرکت های مدیریت صادرات در کارگروه توسعه صادرات استان ها یکی از فعالیت های مهم بوده است.

وی افزود: البته این شرکت ها به عنوان تاجر محسوب نمی شوند بلکه به صورت تخصصی در امر صادرات و در مسائل مشاوره ای، بازاریابی و بستن قرارداد فعالیت می کنند.

دبیر کارگروه توسعه صادرات تصریح کرد: گفته می شود یکی از مهمترین عوامل موفقیت در صادرات کشورهای ترکیه و چین ایجاد و راه اندازی چنین شرکت هایی به صورت تخصصی است.

وی توصیه کرد: این شرکت ها بیشتر تمرکز خود را متوجه بنگاه های کوچک نمایند چرا که بنگاه های بزرگ دارای ادارات تخصصی صادراتی هستند.

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان یزد در ادامه گفت: انتظار سازمان صنعت معدن و تجارت استان یزد این است که هرگاه بخش خصوصی به دنبال پذیرش هیات تجاری از خارج از کشور به استان بودند و بالعکس، هماهنگی لازم را برای جلوگیری از موازی کاری و هدر رفت سرمایه و انرژی با سازمان صنعت معدن و تجارت استان صورت دهند.

وی تصریح کرد: بروز ناهماهنگی در این بخش و ایجاد نارضایتی تاجران بین المللی موجب میشود وجهه و اعتبار کشور لطمه ببیند، که موضوعی غیر قابل قبول است.

محمدرضا علمدار یزدی اعلام بلامانع بودن صادرات گوشت مرغ را دیگر رویداد مهم عنوان کرد و گفت: اعلام بلامانع بودن صادرات گوشت مرغ تا اطلاع ثانوی توسط دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت که نامه آن هفت تیرماه امسال واصل شده است، فرصت بسیار مناسبی است برای صادرات مازاد تولید مرغ که در این خصوص سازمان صنعت معدن و تجارت پیشنهاداتی دارد.

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان یزد در خصوص پیشنهادات این سازمان توضیح داد: کمیته ای با حضور سازمان صنعت معدن و تجارت، استانداری، جهاد کشاورزی، پشتیبانی امور دام، دامپزشکی، اتحادیه مرغ داران و گمرک جهت تدوین برنامه های صادرات مرغ از جمله بسته بندی، تعیین بازارهای مصرف و تعیین استاندارد های صادراتی مرغ تشکیل شود.

در ادامه این جلسه اعضای کارگروه به بحث و تبادل نظر پیرامون موارد دستور کار جلسه پرداختند.

استاندار یزد در این جلسه ضمن استقبال از پیشنهاد رییس سازمان صنعت معدن و تجارت، بر ضرورت تسریع در تشکیل این کمیته تاکید کرد.

کد خبر 434166

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =