معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان میگوید: داعش و اسراییل دو روی یک سکه اند و رژیم صهیونیستی حامی و برنده اصلی اقدامات تروریستی و تخریبی گروهک تروریستی داعش در منطقه بشمار می رود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حسین اميرعبداللهيان، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در استانه روز جهاني قدس گفت: حمايت واقعي از فلسطين و مبارزه با تروريسم دو عنصر كليدي در مسير تقويت همكاري هاي فزاينده منطقه اي بشمار مي رود.فلسطين مسئله اول جهان اسلام است و در صورت وحدت جهان اسلام، تروريسم و صهيونيسم در آينده منطقه جايي نخواهد داشت.

این مقام وزارت خارجه در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین افزود: داعش و اسراييل دو روي يك سكه اند و رژيم صهيونيستي حامي و برنده اصلي اقدامات تروريستي و تخريبي گروهك تروريستي داعش در منطقه بشمار مي رود. امروز مأموريت اصلي جريانات افراطي و تروريستي، نابودي محور مقاومت عليه رژيم صهيونيستي و غارت سرمايه كشورهاي اسلامي است.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در ادامه افزود: رفتار دوگانه آمريكا و غرب در استفاده ابزاري از تروريسم، عامل تقويت جنايات تل اويو و ناامني بيشتر منطقه بشمار مي رود. حمايت پنهان برخي دستگاههاي امنيتي خارجي و منطقه از تروريسم صرفا در راستاي تحقق امال رژيم صهيونيستي و در جهت تخريب اموال و نواميس مسلمين است.

امیرعبداللهیان بیان داشت: رفتار جنگي عربستان به عنوان كشوري اسلامي عليه زنان و كودكان مسلمان يمني يادآور رفتار صهيونيستها در غزه است و اين مايه شرمساري جهان اسلام و جهان عرب است. انتظار مي رود عربستان با اصلاح رويكرد خود، در مسير كمك به ثبات و امنيت منطقه، حمايت واقعي از مردم مظلوم فلسطين، وحدت جهان اسلام و مقابله با جنايات اسراييل قدم بردارد.

امیر عبداللهیان افزود: تهران از هرگونه اقدام سازنده سعودي استقبال مي كند و سعودی از داشتن رابطه متوازن با كشورهاي منطقه بيشتر سود خواهد برد.

5252

کد خبر 434213

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • بی نام A1 ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۷
  اون موقع که زمان خلیفه دوم اون جنایت مشابه امروز داعش رو مرتکب می شدند بازم تقصیر اسراییل و آمریکا بود؟
  • بی نام A1 ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۸
   تا حالا یه مسیحی یا یهودی یا هندو یا ... دیدی خودشو بین زن و بچه ها منفجر کنه؟ اما تروریست های اسلام گرا کاری با چاه های نفت و گاز ندارند کارشون فقط ربودن و تجاوز به دختران و نابودی فرهنگ و هویت سایر اقوام هست
 • بی نام A1 ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۷
  بله تقصیر اسراییل یا همون بنی اسراییل بود . تاریخ رو بخونی میبینی که رد پای نسب یهودیصهیون و مارانوس ها همه جا دیده میشه
 • بی نام IR ۱۸:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۷
  ایشان دکتر حسین امیرعبداللهیان سالها سفیر ایران در عراق بوده و شناخت خوبی از این کشور دارند.