رئیس پلیس فتای استان کرمانشاه گفت: برخی از شبکه‌های ماهواره‌ای با تبلیغات کذب خود و برگزاری مسابقات پیامکی اقدام به کلاهبرداری از افراد می‌کنند.

علی شفیعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه با اشاره به اقدام برخی از شبکه‌های ماهواره به برگزاری مسابقات پیامکی، اظهار کرد: آنها با زیرنویس کردن سئوال مسابقه و اعلام شماره‌های پیامکی بینندگان خود را به شرکت در مسابقه دعوت می‌کنند.

به گفته وی، پس از ارسال پاسخ مسابقه از سوی افراد با آنها تماس گرفته می‌شود مبنی بر اینکه جایزه‌ای به مبلغ 100 هزار تومان برنده شده‌اند و از آنها درخواست می‌شود که برای دریافت جایزه خود هزینه 50 هزار تومانی را از طریق پست به حساب اعلام شده واریز کنند.

رئیس پلیس فتای استان کرمانشاه این کار را مصداق کلاهبرداری عنوان کرد و افزود: در آخر مشخص می‌شود که ارزش واقعی جایزه این شبکه‌ها بیش از 10 هزار تومان نیست و این کلاهبرداران با این ترفند اجناس بی‌کیفیت خود را می‌فروشند.

شفیعی با بیان اینکه نباید به زیرنویس شبکه‌های ماهواره اعتماد کرد، افزود: شبکه‌های مذکور بدون راستی‌آزمایی و در ازای گرفتن هزینه تبلیغات و آگهی‌ها، این زیرنویس‌ها را پخش می‌کنند و هیچ تضمینی ندارند.

وی به درخواست ارسال شماره حساب و رمز دوم کارت افراد در برخی از تماس‌ها برای ارسال جوایز اشاره کرد و متذکر شد: کلاهبرداران با ارسال شماره حساب و اطلاعات و رمز دوم کارت می‌توانند به‌راحتی حساب فرد را خالی کنند.

رئیس پلیس فتای استان کرمانشاه توصیه کرد که افراد هیچگاه برای پرداخت هزینه پستی شماره حساب و رمز دوم و cvv2 را در درگاه‌های پرداختی غیر از درگاه‌های بانک‌ها وارد نکرده و اگر با مشکلی رو به رو شدند با پلیس فتا از طریق سایت Cyberpolice.ir و یا با تلفن‌های 0832182397 - 0832182429 تماس بگیرند.

 

کد خبر 436014

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =