رئیس اتاق البرز: استقرار گمرک در فرودگاه پیام کرج شاه کلید رونق اقتصادی است

رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: استقرار گمرک فرودگاه پیام نه تنها برای استان البرز بلکه برای صادرات و واردات سایر استانها می تواند به عنوان شاه کلید رونق اقتصادی مطرح شود.

به گزارش خبرآنلابن البرز و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنا مولایی در شانزدهمین نشست کارگروه تولید شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور معاون صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز و اعضای کارگروه برگزار شد، افزود: هیچ دیواری میان دولت و بخش خصوصی وجود ندارد بنابراین باید شعارهای زیبای دولت تدبیر و امید با مشارکت صاحبان صنعت، تولیدکنندگان، صادرکنندگان و واردکنندگان در مسیر توسعه و شکوفایی اقتصادی عملی شود.
وی تدوین برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور بر اساس تبدیل بودجه کشوری به استانی را راهکار بسیار مناسبی در جهت تحول در صنعت، معدن، تجارت وکشاورزی عنوان کرد.
بنامولایی ادامه داد: یکی از مهمترین مسائلی که در استان البرز باید در برنامه ششم توسعه مورد توجه خاص قرار گیرد رفع مشکلات و دست اندازهای فرودگاه پیام و فعالیت گمرک در این فرودگاه است.
رئیس پارلمان بخش خصوصی استان البرز افزود: استقرار گمرک فرودگاه پیام نه تنها برای استان البرز بلکه برای صادرات و واردات سایر استانها می تواند به عنوان شاه کلید رونق اقتصادی مطرح شود.
بنا مولایی با تاکید بر فعالیت های بخش خصوصی با هدف اشتغالزایی اقتصادی کشور گفت: با اجرای سیاست تبدیل بودجه کشوری به استانی در برنامه ششم توسعه بسیاری از ناهمواری های موجود در استان ها از جمله استان البرز برطرف خواهد شد.
رئیس اتاق بازرگانی البرز در بخش دیگر اظهاراتش افزود: استان البرز به عنوان یک استان مهم در بحث صنعتی، تولید و کشاورزی مطرح است، اما متاسفانه سقف اعتبارات بانکی این استان در قالب یک شهرستان خلاصه شده است که این مشکل مهم با استانی شدن بودجه بر طرف خواهد شد.
بنا مولایی در پایان به شرکت های تولیدی و صنعتی استان البرز که در تهران به ثبت رسیده اند اشاره کرد و افزود: یکی از مشکلات این واحدها رفت و آمد به تهران و اتلاف وقت برای انجام امورشان است که در این زمینه مکاتباتی با سازمان صنعت و معدن تهران صورت گرفته تا زمینه رسیدگی به امور آنها در استان صورت گیرد.

کد خبر 436860

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =