معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آزادسازی استفاده از فناوری های نوین ارتباطی و تدوین نقشه راه برای بومی سازی فناوری های نوین مبتنی بر آینده پژوهی خبر داد.

برات قنبری در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به دنبال برنامه ریزی برای بومی سازی فناوری های نوین مبتنی بر آینده پژوهی است، اظهار داشت: در این راستا تدوین نقشه راه برای تحقیق، نحوه انتقال دانش، بکارگیری خدمات و محصولات نسل های جدید شبکه های ارتباطی شامل نسل چهارم و پنجم موبایل و بیگ دیتا، در دستور کار قرار گرفته است.
وی از برنامه های مدنظر برای حمایت و سرمایه گذاری لازم از کالاها و محصولاتی که در این زمینه قابلیت تولید در داخل را دارند خبر داد و گفت: از آنجا که تولید برخی محصولات این بخش، در اختیار تعداد محدودی شرکت و کشور بوده، سرمایه گذاری برای تولید آنها صرفه اقتصادی ندارد و تولید آنها نیز نیازمند دانش و سطح فنی و فناوری بالایی است. برنامه ریزی برای تسهیل انتقال این محصولات به کشور آغاز شده است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: در این زمینه از ظرفیت منطقه ویژه اقتصادی پیام برای انتقال تجهیزات جدید ارتباطی به کشور استفاده خواهد شد تا از این طریق علاوه بر انتقال دانش و فناوری، زمینه ارزآوری نیز برای کشور فراهم شود.
وی با تاکید براینکه برای کاهش شکاف دیجیتالی بین مناطق کشور، تامین زیرساختهای اولیه و مورد نیاز و تسریع در پوشش خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعاتی، آزادسازی استفاده از فناوریهای نوین در این بخش تصویب شده است، خاطرنشان کرد: با اجرای این مصوبه، کلیه مناطق کشور به ویژه استانهای کمتر توسعه یافته از حداقل های خدمات با کیفیت و سرعت مناسب برخوردار خواهند شد.
قنبری یادآور شد: در همین حال در جهت حمایت از تولید داخل و نیز توسعه صادرات و ارتقا توان مالی بنگاههای بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، تسهیلات لازم از طریق وجوه اداره شده در اختیار صاحبان صنایع مرتبط قرار خواهد گرفت.


5656

 

کد خبر 438182

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =