آنچه روحانی از کردستان گفت و مردم استان را به وجد آورد/ رئیس جمهور به زبان کردی گفت: بژی کردستان

رییس جمهور در آغاز بیستمین سفر استانی خود، در اجتماع مردم استان کردستان در ورزشگاه استقلال شهر سنندج سخنرانی کرد و با سخنانش درباره ویژگی های مردم کردستان، آنان را به وجد آورد.

به گزارش خبرآنلاین، رییس جمهور سخنان خود را به شکل متفاوتی آغاز کرد و خطاب به مردم استان کردستان گفت: کردستان سرزمین پیروان قرآن و پیامبر اکرم، سرزمین پیروان امام صادق و پیروان امام شافعی است. سرزمین مقاومت و ایستادگی با نمونه ای ماندگار از میهن دوستی ایران عزیز است.

اهم سخنان رییس جمهور در ادامه می آید:

*آن همه دلاوران بزرگی که در طول هشت سال دفاع مقدس در این سرزمین ایستادگی کردند در کنار مردم عزیز کردستان، پیش مرگان کرد مسلمان و همه دلاوران عزیز این سرزمین آباد و سرسبز و بیشه شیران کردی که همواره از سرزمین ایران دفاع کردند و شما دیدبان دقیق ایران زمین هستید  پس درود و سپاس بر همه دیدبانان ایران.{این بخش از سخنان رییس جمهور با تشویق فوق العاده مردم همراه شد}.

*زنده باد کردستان با افتخار و دلاور، بژی کردستان {تشویق بی امان مردم}

* کردستان سرزمینی است که همواره رای به مردم سالاری و اعتدال داد. کردستان سرزمینی که در 24 خرداد 92 حماسه آفرید با 72 درصد رای مردم کردستان به مسیر اعتدال و تعادل. کردستانی که رای به امید در مسیر تدبیر داد. ملتی که در برابر عطمت کردستان سر تواضع فرود میاورد. و همه توان خود را برای توسعه کردستان عزیز به کار خواهد گرفت. رییس جمهور ایران با تمام جدیت مسائل کردستان عزیز را دنبال خواهد کرد. (در این هنگام مردم شعار روحانی روحانی حمایتت میکنیم سر دادند)

* مردم بزرگ کردستان امروز روز پیروزی ملت ایران در برابر فشار و تهدید جهانی است. مردم ما بعد از دوازده سال مقاوت و ایستادگی در میدان منطق، مذاکره توانستند عظمت ملت ایران را به رخ جهانیان بکشند. دیپلمات ها فرزندان رشید و قهرمان شما در برابر شش کشور بزرگ و قدتمند جهانی به پیروزی تاریخی دست یافتند. چه کسی فکر می کرد همه قدرت ها بگویند ایران باید انرژی ههسته ای نداشته باشد اما شما ملت ایرا با مقاومت جهان را در برابر خود تسلیم بسازید.

* از انرژی هسته ای مهم تر، «انرژی ملت بزرگ ایران» است. شما با قهرمانی و انرژی و ایستادگی تان توانستید کاری کنید که امروز قدرت بزرگ جهانی یعنی آمریکا اعتراف می کند که ایران تسلیم ناپذیر خواهد بود. اینکه وزیر خارجه امریکا در مجلس سنا می گوید ایرانیان را تهدید نکنید، این به معنای این است ما در تمام مراحل با اتکای خدوامند در برابر دشمنان و رقیبان پیروز بوده ایم.

* ملت ايران فرقي بين شيعه و سني نمي گذارد. شيعه و سني، برادر و متحد يکديگر هستند. ما پيرو قرآني هستيم که به ما گفته است «ما برادر و برابريم». اگر کسي مي خواهد بين شيعه و سني فرقي بگذارد، خطا کرده است. اگر کسي مي خواهد بين کرد و ترک و فارس و بلوچ و عرب، فرقي بگذارد، اشتباه کرده است. ما همه دست واحدي در برابر دشمن هستيم.
*ما ملت واحديم و کردستان چشم ملت ايران است. کردستان ديده بان ايران بوده و هست و چشم بصير ملت ايران بوده و هست.

27214

کد خبر 439761

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام DE ۰۷:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
  خدا یا شکرت
 • دیده بان RO ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
  25 4
  روحانی امروز انرژی خوبی از مردم کردستان برای ادامه برنامه هاش گرفت. پشتشو حسابی گرم احساس کرد. هر چند اعتبارات و تغییرات انچنانی در نظر نگرفت اما حداقل دروغ وعده نداد وعده هاش به واقعیت نزدیک بودن.
 • بی نام A1 ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
  33 7
  مسولین ما هم که از اقوام فقط 4 تا دیالوگ از بر کردن و تحویل دادنش تو این سفراست.
 • بی نام A1 ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
  44 12
  بژی کردستان. عاشق کردستانم با اون مردم مشتی اش. آباد باد کردستان و همه جای وطن.