ایلنا نوشت:

 يک نماینده مجلس نهم، از ورود پول‌های کثیف به انتخابات آتي و آغاز خرید رأی و تشکیل تیم‌های خبرسازی از سوی نزدیکان برخی مفسدان اقتصادی که در زندانند، خبر داده و گفته است: کاندیداهایی هستند که از حالا کابینه برای خودشان بسته‌اند!
با پول‌های کثیف وارد انتخابات شده‌اند
مؤید حسینی صدر، با اشاره به وظیفه نهادهای نظارتی برای توجه بیشتر و مقابله با مبالغی که به‌صورت نادرست وارد جریان انتخابات می‌شوند٬ در تشریح مصادیق ورود صاحبان پول‌های کثیف و ورود آنها به برنامه‌های انتخاباتی گفت: از همین حالا برادر یکی از مجرمان معروف اقتصادی در تلاش برای کاندیدا شدن در انتخابات آتی مجلس است و این فرد با پول همان مفسد اقتصادی در زندان، در حال فعالیت انتخاباتی، تلاش برای خرید رأی و ایجاد تیم‌های خبرسازی است.

نماينده شهرستان خوي در مجلس ادامه داد: کسی که محتاج معاش خود بوده الان با پول کثیف در حال سازماندهی ستاد انتخاباتی برای مجلس است و در این میان باید تأکید داشت که که اگر پول کثیف کسی در اختیار یک کاندیدا قرار گرفت، معنای واقعی‌اش این است که صاحب پول کثیف نماینده خواهد شد نه آن فرد کاندیدا. این نماینده مجلس نهم، یادآور شد: یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها، رد صلاحیت کسانی است که پشتیبانیشان از جانب پول‌ها کثیف است و مسئولان کشور باید بدانند که در حال حاضر آفت بزرگ انقلاب اسلامی اختلاف‌های سیاسی نیست بلکه آفت بزرگ و اصلی، فساد اقتصادی است که صاحبان پول کثیف و پول کثیف را ایجاد کرده است.

او با تأکید بر اینکه پول کثیف عامل مخرب بسیار موثر است، ادامه داد: صاحبان پول‌های کثیف چرخه اقتصاد را به خطر می‌اندازند و ظرفیت این را دارند که هر مسئول پاکدستی را آلوده و حتی به ساحت نیز علما آسیب بزنند. عضو کمیسیون صنایع و معدن مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه اگر مجلس در اختیار صاحبان پول‌های کثیف قرار گیرد، امید مردم از بین خواهد رفت، افزود: فکر نمی‌کنم از اختلاف سلیقه سیاسی به این کشور آسیبی برسد اما مطمئنم با قدرت گرفتن صاحبان ثروت‌های کثیف، افراد تهمت‌زن، هتاک و تمامیت‌خواه٬ کشور آسیب می بیند و سطح مشارکت عمومی در انتخابات آینده پایین خواهد آمد.

حسینی صدر، ادامه داد: اگر از شورای نگهبان درخواستی داشته باشم٬ این است که از حالا با رصد رفتار برخی هنجارشکنان٬ اجازه تأیید صلاحیت به آنها ندهند که یکی از این هنجارشکنان صاحبان ثروت‌های باد آورده و پول‌های کثیف است. او لزوم توجه به تهمت‌زنندگان و هتاکان را از دیگر موارد دخیل در مورد بررسی صلاحیت‌ها دانست و افزود: اگر کاندیدایی که به‌راحتی و به‌صورت آشکارا به دیگران تمهمت و افترا می‌زند و قانون را زیرپا می گذارد و در شرایطی که که ۷ ماه به برگزاری انتخابات مانده جلسات علنی برگزار کرده و پوستر چاپ کند، در مصدر قانونگذاری قرار گیرد، بیداد خواهد کرد.

17302

کد خبر 440485

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۵:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۶
  3 0
  جاي بسي تاسف است
 • سامان A1 ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۶
  2 2
  "صاحبان ثروت‌های کثیف، افراد تهمت‌زن، هتاک و تمامیت‌خواه" و همانا اینان هشت سال در ایران بین سال های 83 تا 92 حکمرانی کردند و کشور را در دره سقوط قرار دادند... و آن موقع چرا از پول های کثیف صحبت نمی کردید؟