ایسنا نوشت:

سازمان هواشناسی کشور نسبت به احتمال آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها در شمال وشرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان هشدار داد.

احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به اخطاریه سازمان هواشناسی کشور، گفت:‌ احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها در روز سه شنبه در نیمه شمالی فارس، شمال و شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان و برای چهارشنبه در شمال وشرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود.

وی توصیه کرد: تمهیدات لازم برای کاهش خسارات احتمالی از جمله خودداری در تردد در حاشیه رودخانه‌ها و احتیاط لازم در تردد جاده‌ای نقاط مرتفع مناطق یاد شده بکار گرفته شود.

وی همچنین در پیش‌بینی وضعیت هوای کشور نیز گفت: طی سه روز آینده در ارتفاعات زاگرس جنوبی، شرق فارس، جنوب کرمان، جنوب سیستان وبلوچستان و برخی مناطق هرمزگان درساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار موقتی باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

همچنین بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی کشور ، طی سه روز آینده ناپایداری به شکل رشد ابرهای جوششی، رگبار و رعد و برق موقتی و وزش باد شدید محلی در شرق فارس، جنوب کرمان، جنوب سیستان وبلوچستان و برخی مناطق هرمزگان پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه، امروز باد و گرد و خاک در برخی مناطق شرق وجنوب شرق کشور تداوم خواهد داشت که این وضعیت روزهای چهارشنبه وپنج‌شنبه در این مناطق تشدید شده و در شمال سیستان وبلوچستان، بویژه منطقه زابل، با طوفان و گرد و خاک همراه خواهد بود.

وی گفت‌: طی سه روز آینده سواحل شرقی دریای عمان مواج پیش بینی می‌شود. از این رو توصیه می‌شود تمهیدات لازم برای کاهش خسارات احتمالی از جمله احتیاط در تردد درحاشیه مسیل‌ها و مسیرهای ‌کوهستانی درمناطق یاد شده بکار گرفته شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه به هوای تهران در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه اشاره کرد و گفت: آسمان تهران در روز چهارشنبه، کمی ابری در شهرهای شمالی افزایش ابر و وزش باد و بارش پراکنده در ارتفاعات با بیشینه و کمینه دمای 38 و 27 درجه سانتیگراد و روز پنج‌شنبه صاف در ارتفاعات افزایش ابر در بعدازظهر وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 37 و 27 درجه سانتیگراد خواهد بود.

۴۷۲۳۳

کد خبر 440697

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =