سخنگوی شرکت ارتباطات زیرساخت از تشکیل جلسه حل اختلافات مالی میان این شرکت و شرکت مخابرات ایران خبر داد و گفت: مخابرات قرار است در هفته جاری برنامه پرداخت بدهی های خود را به زیرساخت اعلام کند.

حامدرضا اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد آخرین وضعیت اختلافات مالی میان مخابرات و شرکت زیرساخت اظهار داشت: مدیران شرکت مخابرات ایران با شرکت زیرساخت برای رفع اختلافات مالی و تعیین زمان پرداخت بدهی تشکیل جلسه دادند.

وی با بیان اینکه با توجه به مشکلات موجود بعید به نظر می رسد اختلافات مالی میان مخابرات و زیرساخت ظرف مدت یک تا دو روز حل شود، گفت: مدیران مخابرات قول داده اند که برای تعیین تکلیف این موضوع؛ برنامه زمان بندی پرداخت بدهی های خود را در هفته جاری به زیرساخت اعلام کنند.

مدیر روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به اینکه این جلسه در سطح مدیران مالی دو شرکت برگزار شد، اضافه کرد: بدهی شرکت مخابرات به زیرساخت مربوط به سال ۹۳ است و قرار است در یک برنامه جدید پرداختی که از سوی این شرکت ارائه می شود این بدهی تعیین تکلیف شود.

وی در مورد اینکه گفته شده بود مخابرات هفته گذشته نیز با زیرساخت جلسه داشته و در این جلسات، توافقاتی نیز برای حل اختلافات حاصل شده بود گفت: مدیران مخابرات در روز چهارشنبه هفته گذشته نیز جلسه ای با مدیران شرکت ارتباطات زیرساخت داشته و مبلغی را نیز به عنوان علی الحساب پرداخت کرده اند؛ اما این پایان کار نبوده و مخابرات باید بدهی خود را به دولت بپردازد.

اسماعیلی با اشاره به میزان بدهی ۳۵۰ میلیارد تومانی مخابرات به زیرساخت تاکید کرد: طبق قرارداد پهنای باند، زیرساخت مجاز است که در صورت عدم پرداخت بدهی از سوی مخابرات، لینکهای ارتباطی این شرکت را قطع کند.

وی تصریح کرد: شرکت دولتی زیرساخت مجاز نیست که هیچگونه خدماتی را به صورت رایگان به بخش خصوصی ارائه دهد و باید به دستگاه نظارتی پاسخگو باشد.

سخنگوی شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: همانطور که مخابرات، مشتری زیرساخت محسوب می شود، شرکت زیرساخت نیز مشتری ۴۰ اپراتور بزرگ بین المللی است و باید هزینه خدماتی که دریافت می کند را پرداخت کند؛ بنابراین عدم پرداخت بدهی به شرکتهای بین المللی از سوی زیرساخت، مساوی با قطع ارتباطات بین المللی کل کشور بوده و این به ضرر منافع ملی است.

وی با تاکید براینکه مخابرات باید به منافع عمومی توجه کند اظهار داشت: براساس درخواست مدیرعامل شرکت مخابرات ایران مبنی بر ارائه مهلت مجدد، ارتباطات مخابراتی کشور تا اطلاع ثانوی قطع نخواهد شد تا وضعیت مخابرات تعیین تکلیف شود.

به گزارش مهر، شرکت ارتباطات زیرساخت عصر روز پنج شنبه ۸ مردادماه در اطلاعیه ای اعلام کرد که « به دنبال بی توجهی شرکت مخابرات ایران به تعیین تکلیف بدهی های خود و اصرار به تضییع حقوق عمومی به رغم هشدارهای پیاپی شرکت ارتباطات زیرساخت، از بامداد روز جمعه ۹ مرداد، مکالمات بین الملل شرکت مخابرات ایران در ۹ استان خراسان رضوی، هرمزگان، آذربایجان شرقی و غربی، اصفهان، کردستان، فارس، گلستان و کرمانشاه قطع خواهد شد.»

«همچنین علاوه بر سرویس مکالمات بین الملل، خدمات اینترنتی شرکت مخابرات ایران در ۹ استان بوشهر، خوزستان، خراسان رضوی، هرمزگان، ایلام، کردستان، فارس، کرمان و گیلان نیز از بامداد روز یکشنبه ۱۱ مرداد با محدودیت مواجه خواهد شد.»

اما چند ساعت پس از انتشار این اطلاعیه، شرکت زیرساخت با انتشار اطلاعیه دوم اعلام کرد: « به دستور وزیر ارتباطات مهلت مجددی برای پرداخت بدهی های مخابرات صادر شده و در پی این مهلت ارتباط مشترکان قطع نخواهد شد.»

 

5656

 

کد خبر 442233

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =