علی کفاشیان به لطف قهرمانی تیم ملی نوجوانان ایران درحالی که فدراسیون ایران در یک ساله گذشته رنگی از آرامش به خود ندیده است توانست به افتخار بهترین فدراسیون سال فوتبال آسیا نائل شود

ساعاتی پیش مراسم انتخاب بهترین های سال فوتبال آسیا در شانگ های چین برگزار شد و فوتبال ایران توانست در سه رشته صاحب سه تندیس افتخار شود.

فدراسیون فوتبال ایران به دلیل قهرمانی کشورمان در مسابقات نوجوانان آسیا و موفقیت در رقابت های جام جهانی فوتسال 2008 این عنوان را از آن خود کرد. این در حالی بود که فدراسیون فوتبال کشورهای ازبکستان و ژاپن هم دیگر نامزدهای این عنوان در سال 2008 بودند. علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال ایران این جایزه را از محمد بن همام رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا دریافت کرد.

همچنین در این مراسم تیم ملی فوتسال ایران به عنوان بهترین تیم فوتسال آسیا در سال 2008 انتخاب شد.

در حالی که تیم های ملی فوتسال ایران، ژاپن و تایلند نامزدهای کسب عنوان بهترین تیم فوتسال آسیا بودند، تیم ملی ایران این عنوان را از آن خود کرد. تیم ملی ایران در جام جهانی با درخشش خود توانست توجه همگان را به خود جلب کند. عباس ترابیان به عنوان رئیس کمیته فوتسال جایزه را دریافت کرد.

وحید شمسایی ستاره فوتسال ایران هم در این مراسم توانست عنوان بهترین فوتسالیست سال را بدست آورد.

وحید شمسایی کاپیتان تیم ملی فوتسال ایران بالاتر از مصطفی نظری دروازه بان تیم ملی ایران و دایسوکه اونو بازیکن ژاپنی به عنوان مرد سال فوتسال آسیا برگزیده شد.

همچنین در این جشن ، باشگاه گامبا اوزاکای ژاپن عنوان بهترین باشگاه فوتبال آسیا در سال 2008 را از آن خود کرد. گامبا اوزاکا در حالی این جایزه را بدست آورد که تیم های اوراوا ردز ژاپن، آدلاید یونایتد استرالیا و کوروفچی ازبکستان دیگر نامزدهای کسب این عنوان بودند. گامبا اوزاکا چندی پیش با درخشش در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در سال 2008 و به دنبال برتری در دیدار نهایی برابر آدلاید یونایتد استرالیا به عنوان قهرمان این رقابت ها شناخته شد.

احمد خلیل ستاره تیم جوانان امارات عنوان پدیده آسیا را به خود اختصاص داد و ایماتوف داور ازبکستانی بهترین داور قاره شد. ژاپن بهترین تیم فوتبال سال آسیا شد و سرور جعفر اف ستاره تیم ملی ازبکستان و باشگاه کوروفچی به دلیل درخشش در لیگ قهرمانان آسیا به عنوان بهترین بازیکن سال قاره انتخاب شد.

قرار بود علی دایی مهمان ویژه مراسم انتخاب بهترین های سال آسیا باشد اما طولانی شدن سفر سرمربی تیم ملی به کربلای معلی باعث شد او در این مراسم حضور نداشته باشد و همزمان با برگزاری مراسم در تهران حضور داشته باشد.

کد خبر 446

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =