هفت بنای تاریخی استان سمنان به سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار می‌شود

مدیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: هفت بنای تاریخی استان سمنان از سوی صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی واگذار می‌شود

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین، «حسين خواجه‌بيدختي» اظهار داشت: کاروانسرای شاه عباسی دامغان، خانه تدین، خانه رجبی و خانه طاهریان در سمنان، کاروانسرای ده نمک در آرادان، کاروانسرای میاندشت در ميامي و کاروانسرای ایوانکی در گرمسار به سرمايه‌گذار بخش خصوصي واگذار مي‌شوند.
وي هدف از واگذاري اين بناهاي تاريخي را مرمت، احيا و بهره برداری از اين بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی عنوان كرد و گفت: آگهي واگذاري سه بنا شامل خانه تدين، خانه طاهريان و كاروانسراي شاه عباسي دامغان اعلام شده و آگهي واگذاري ساير بناها به زودي اعلام مي‌شود.
بيدختي گفت: علاقمندان براي كسب اطلاعات بيشتر از جزئيات نحوه واگذاري اين بناها مي‌توانند به پايگاه اينترنتي صندوق احياء به آدرس www.chre.ir و يا سايت اداره كل ميراث فرهنگي استان سمنان به آدرسwww.mirassemnan.ir مراجعه كنند.
وي با بيان اينكه اين بناها برای مدت متوسط 13 سال واگذار مي‌شوند، افزود: مدت متوسط مرمت این بناها حدود 13 ماه است که پس از مرمت از سوی بخش خصوصی به بهره برداری خواهند رسید.
مدير كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان گفت: فرآیند واگذاری بناهای تاریخی از سوي صندوق احياء مورد بازنگری قرارگرفته و با تسهیل امور، زمینه جذب هرچه بیشتر سرمایه‌گذاران فراهم شده است

کد خبر 446702

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =