تغییردبیر ستاد تدوین برنامه ششم/ جزییات ساختار جدید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور

همزمان با اصلاح ساختار مدیریت و برنامه ریزی کشور و تعیین جایگاه هرکدام از معاونان این سازمان،دبیر ستاد تدوین برنامه ششم نیز تغییر کرد.

به گزارش خبرآنلاین؛ جلسات ستاد تدوین برنامه ششم توسعه به ریاست محمدباقرنوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و به دبیری فرهاد دژپسند معاون هماهنگی و برنامه و بودجه برگزار می شود.
این تغییر که به دلیل چارت سازمانی جدید انجام شده پس از آن صورت گرفت که معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور جای خود را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور داد.
سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور یک سازمان 67 ساله است که در دولت نهم توسط محمود احمدی نژاد رییس جمهور وقت منحل شد و به جای آن معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی تشکیل گردید.
در دولت یازدهم حسن روحانی رییس جمهور تصمیم به احیای این سازمان گرفت و در نهایت در ۱۹ آبان ۱۳۹۳، با دستور رئیس جمهور و تصویب شورای عالی اداری با ادغام دو معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی و توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و همچنین تشکیل سازمان های مدیریت و برنامه ریزی استانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور این سازمان احیا شد.پس از آن حسن روحانی در ۸ دی ماه سال ۱۳۹۳ محمدباقر نوبخت را به عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور منصوب کرد.
چارت جدید سازمان مدیریت
سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در فصل جدید فعالیت خود که با ادغام معاونت های دو معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی و معاونت سرمایه انسانی شکل گرفته 7 معاونت را در چارت سازمانی خود دارد.این معاونت ها به ترتیب شامل:
1- معاونت سرمایه انسانی
2- معاونت هماهنگی برنامه و بودجه
3- معاونت فنی و زیربنایی
4- معاونت امور تولیدی
5- معاونت فرهنگی و آموزشی
6- معاونت اجتماعی
7- معاونت اداری،مالی،مجلس و استانها
برپایه این گزارش با تغییرات صورت گرفته از این پس دبیری ستاد تدوین برنامه ششم به عهده فرهاد دژپسند معاونت هماهنگی برنامه و بودجه قرار گرفته است که پیش از این سیدحمید پورمحمدی مسئولیت ستاد تدوین برنامه ششم را برعهده داشت.
دژپسند قبل ازسمت معاونت هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی، در دولت اصلاحات معاون برنامه ریزی اقتصادی وزارت بازرگانی بوده است.او همچنین در دوره یکساله ریاست فرهاد رهبر در سازمان مدیریت مدیریت برنامه‌ریزی، معاونت تولیدی این سازمان را بر عهده داشت.دژپسند استاد اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی است و از طیف اقتصاددانان با گرایش اقتصاد اسلامی محسوب می شود.

3535

 

کد خبر 448073

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۶:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۸
  3 0
  افتابه لگن هفت دست شام وناهار هیچی هیچگاه برنامه ها واسناد تدوین شده در سازمان مدیریت ومعاونت راهبردی به مرز توفیق پنجاه در صد در هیچ مقطع تاریخی نرسیده است زیرا این برنامه ها مبتنی بر واقعیت جامعه تنظیم نمیشوند و کارشناسان در اتاق مطبوع همراه با باد سرد کولر و گرمای مطبوع در ماههای سرد برنامه مینویسند
 • بی نام A1 ۰۶:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۸
  2 0
  دژپسند با حذف رديف بودجه دانشگاه صنعت آب و برق، يادگار علمي فني شهيد عباسپور را از بين برد
 • بی نام A1 ۰۸:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۸
  3 1
  جناب دژپسند حتی یک مقاله در زمینه اقتصاد اسلامی ندارد اما درهمه دولتها پست و مسئولیت دارد
 • بی نام A1 ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۹
  0 0
  چی شد این برنامه؟ سال تموم شد باز که تاخیر داره؟