مهر نوشت:

رئیس سازمان مدارس غیردولتی گفت: بالغ بر یک‌میلیون و ۳۷۷ هزار دانش‌آموز در ۱۱ هزار و ۸۴۷ مدرسه غیردولتی تحصیل می‌کنند.

مرضیه گـُرد در در افتتاحیه گردهمایی دوره آموزشی بررسی جایگاه مشارکت‌های مردمی و توسعه مدارس غیردولتی که در مجتمع کمیته امداد امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار داشت: امروز تعداد ۶۴ نماینده رؤسای شورای موسسان مدارس غیردولتی در این همایش شرکت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه با آغاز کار دولت تدبیر و امید ۳.۵ درصد دانش آموزان مدارس غیردولتی افزایش داشت، افزود: امروز افزایش ۱۱.۶ درصدی دانش آموزان را در مراکز غیردولتی شاهد هستیم.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی توسعه مشارکت های مردمی و خانواده بیان کرد: تعداد یک‌میلیون و ۳۷۷ هزار دانش آموز در ۱۱ هزار و ۸۴۷ مدرسه غیردولتی، تعداد ۶۶۴ هزار و ۸۵۴ دانش آموز در ۲ هزار و ۱۱۷ مدرسه هیات امنایی و تعداد ۱۹۹ هزار و ۸۰۸ دانش آموز در یک‌هزار و ۷۲۲ مدرسه آموزش از راه دور در حال تحصیل هستند.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در سال ۹۲ تعداد پیش‌دبستانی‌ها ۱۲ هزار و ۲۰۰ مدرسه بود که اکنون به ۱۹ هزار و ۲۱۴ مدرسه رسیده است و تعداد نوآموزان در سال ۹۲، ۴۵۹ هزار و ۱۷ نوآموز بوده که اکنون به ۶۲۶ هزار و ۲۹۹ نوآموز رسیده اند.

به گفته گـُرد، طی طرح خرید خدمات آموزشی، ۱۷۶ هزار دانش آموز در مناطق دور و محروم تحت پوشش قرار گرفته اند.

۴۷۴۷

کد خبر 449185

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۳۱
    6 0
    مدارس هیات امنایی خیانت به بیت المال و دور زدن قانون اساسی است . هر چه سریعتر باید حذف شوند . مفهوم ندارد که مکان آموزشی کاملا دولتی باشد و حقوق تمام کادر توسط آموزش و پرورش پرداخت شود و حتی سرانه مانند سایر مدارس از وزارت دریافت شود ولی از والدین نیز 50درصد مدارس غیر دولتی دریافت گردد و فقط هزینه چند جلسه تشکیل هیات امنا گردد . و این یعنی سو استفاده از ...