بهره برداری از 20 پروژه منابع طبیعی و آبخیزداری استان در هفته دولت

بهره برداری از 20 پروژه منابع طبیعی و آبخیزداری استان در هفته دولت،که از سوی دولت به نام هفته همدلی مردم نام گذاری شده است و اشتغالزایی بیش از 710 نفر روز را به صورت غیر مستقیم به همراه داشت

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری سمنان علینقی حیدریان از افتتاح 20 پروژه در هفته دولت امسال خبر داد و گفت: در این پروژه ها برای 710 نفر روز فرصت شغلی به صورت غیر مستقیم ایجاد شده و 410 خانوار از این پروژه ها بهره مند می شوند.
مهندس حیدریان : اعتبار تخصیص یافته برای اجرای این پروژه ها را بیش از 20 میلیارد ریال عنوان کرد که 12 میلیارد ریال از محل منابع استانی و 8 میلیارد ریال از محل منابع ملی تامین شده است.
وی اجرای 7 بند سنگ و ملات در شهرستانهای سرخه، آرادان، مهدیشهر، گرمسار، دامغان، شاهرود و سمنان را از جمله این پروژه ها برشمرد که با هدف جلوگیری از سیلاب و فرسایش خاک در این مناطق احداث شده است.
وی آبخیزداری و کنترل سیلاب، پیشگیری و مهار سیلاب، مدیریت روانابهای سطحی در مناطق بیابانی، اجرای طرح های جنگل داری چند منظوره ، تولید نهال در نهالستانهای جنگلی، مدیریت مراتع، نهال کاری تاغ سرکویر، احداث مشارکتی کانال آب ( طرح مدیریت پایدار منابع آب و خاک حبله رود و ... را از پروژه های قابل بهره برداری در هفته دولت امسال در دستگاه اجرایی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان عنوان نمود.
حیدریان طرح جنگلکاری ( بذر کاری و نهال کاری ) منطقه وارتا کمرودمهدیشهربه مساحت 40هکتار را از دیگر طرحهای افتتاحی در هفته دولت برشمرد و افزود: این طرح نیز با هدف تقویت پوشش گیاهی و حفظ کونه با ارزش جنگلی در این منطقه ایجاد شده است.
دوم تا هشتم شهریور با هدف بزرگداشت ایام سالگرد شهیدان رجایی و باهنر به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است

کد خبر 449459

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =