اوقاف و امور خیریه استان البرز خبر تخریب سنگ مزار استاد بنان در آستان مقدس امامزاده طاهر در کرج را تکذیب کرد.

گزارش خبرگزاری خبرآنلاین البرز به نقل از روابط عمومی اداره اوقاف و امور خیریه استان البرز حاکیست: با عنایت به موقعیت آستان مقدس امامزاده طاهر (ع) به عنوان یکی از امامزادگان شاخص کشور به ویژه در حاشیه محور پرتردد کرج- قزوین و با توجه به قبور حاشیه ای این آستان مقدس که به صورت قبرستان قدیمی مورد توجه آحاد جامعه قراردارد لزوم ایجاد نظم و زیبا سازی آن، اصلی انکار ناپذیر بوده و هست.
لذا در سال 1389 همزمان با آغاز به کار اداره کل اوقاف در استان نوپای البرز با توجه به تقاضای فراوان و حتی شکایت هایی که مبنی بر ایجاد زحمت برای زائران این آستان مقدس صورت گرفته بود اوقاف البرز اقدام به بازسازی و مسطح کردن قبور حاشیه این آستان نمود، لذا 4 سال قبل این طرح به پایان رسید و عکس منتشر شده در بعضی از خبرگزاری ها متعلق به ان زمان است.
لازم به ذکر است مجموعه اوقاف مثل هر ارگان و سازمان دیگری میراث فرهنگی این مرز و بوم را ارج می نهد و در این مورد نیز نه تنها آثار به جای مانده از مفاخر این مرز و بوم مثل قبر استاد غلامحسین بنان را تخریب ننموده بلکه با حاشیه ای متفاوت از دیگر قبور آن استفاده از سنگ قرمز رنگ آن را نسبت به قبرهای دیگر متمایز نمود لذا این خبر از اساس کذب محسوب می شود.
اما اینکه خبری به اشتباه توسط یک مجموعه خبری در فضای رسانه ای قرار گیرد هیچ چیز غیر معمولی نیست ولی آنچه باعث تعجب است انعکاس و بازخورد آن خبر در فضای رسانه ای کشورمی باشد که اهالی رسانه علی رغم وظیفه ذاتی آن ها که دقت در اصل و صحت خبر است آن را به راحتی و حتی بدون بررسی نقل می کنند.
در پایان روابط عمومی اداره کل اوقاف البرز ضمن دعوت از اهالی رسانه برای زیارت آستان مقدس امامزاده طاهر بن زین العابدین (ع)پیشنهاد حضور و قرائت فاتحه ای بر مزار این استاد بزرگوار و دیگر مفاخر مدفون در جوار این امامزاده واجب التعظیم را دارد.

کد خبر 452430

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام ES ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۹
    2 1
    اگه راست می گویید عکسش را بگذارید تا مردم ببینند