استاندار البرز گفت: مدیریت شهری کرج در شرایطی که رکود درآمدی دامن اکثر شهرداریهای کشور را فرا گرفته و موجب تعطیلی پروژه های عمرانی شده است اما با اتخاذ تدابیر عاقلانه و کارشناسی نسبت به افتتاح و کلنگ زنی طرح های بزرگی همت گمارده که شایان تقدیر است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین البرز به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کرج به مناسبت هفته دولت با حضور در استانداری البرز به دیدار نماینده عالی دولت در البرز رفتند و در گپ و گفت صمیمی با سید حمید طهایی و معاون عمرانی وی (دکتر هیربد معصومی) به بیان دغدغه ها و مطالبات مدیریت شهری از دولت تدبیر و امید پرداختند و همچنین پای صحبت ها و رهنمودهای وی نشستند.
استاندار البرز در این دیدار با ابراز رضایت از عملکرد مدیریت شهری کرج، آن را همسو با شعار ملی سال که بر تقویت همدلی و همزبانی بین مردم و مسئولان دلالت دارد، خواند و بیان داشت: شهرداریها به جهت وظایف و خدمات متنوعی که بر عهده دارند، از لحظه ولادت تا موعد مرگ با شهروندان به صورت مستقیم و غیرمستقیم سر و کار دارند فلذا هرچه خدمات رسانی از سوی این نهاد پررنگ تر باشد، ارتباط ملت و نظام اسلامی مستحکم تر می گردد.
سید حمید طهایی با اشاره به هفته دولت، شهیدان رجایی و باهنر و دیگر شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس را انسان هایی وارسته، ولایتمدار، شجاع، ایثارگر، فداکار و برجسته خواند و گفت: چنانچه مسئولان شهری آرمان ها و وصایای شهداء و امام شهداء را سرلوحه وظایف خویش قرار دهند و با احترام به قانون و حقوق شهروندی انسانها عمل نمایند، قطعا مشکلات یکی پس از دیگری مرتفع خواهند شد و کشتی انقلاب اسلامی همچنان در ساحل آرامش و امنیت و پیشرفت روز افزون باقی خواهد ماند.
وی با توصیه شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کرج به شهروند مداری، اخلاقمداری، انصاف و عدالت، این موارد را لازمه مدیریت جهادی خواند و ادامه داد: پاکدستی در خدمت را باید از امام علی (ع) آموخت که حتی حاضر نشد با پرداخت سکه ای از بیت المال، نیاز مالی برادر خویش را مرتفع سازد. مسئولان باید همواره خود را در برابر پروردگار متعال حاضر ببینند و نسبت به اموال و امکاناتی که با اعتماد مردم در اختیار ایشان قرار گرفته است، با امانتداری رفتار کنند.
طهایی، ترافیک شدید در معابر استان را یادآور شد و اضافه کرد: اینکه استانداری البرز و مدیریت شهری کرج برای تسریع در تکمیل و بهره برداری از پروژه ملی مترو آستین همت بالا زده اند و اخیرا نیز جلسات خوبی در همین راستا برگزار شده است، نشانگر اهتمام مسئولان برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی است و امیدوارم بستر مناسب برای کاهش ترافیک، آلودگی هوا و مشکلات زیست محیطی بیش از پیش فراهم گردد.
استاندار البرز با اشاره به افتتاح و کلنگ زنی ده ها پروژه و طرح کلان عمرانی، خدماتی، فرهنگی، ورزشی و... از سوی مدیریت شهری کرج طی دو سال اخیر، به آن نمره بالای قبولی داد و اذعان داشت: در شرایطی که بسیاری از شهرداریهای کشور با مشکلات شدید درآمدی دست و پنجه نرم می کنند، به حمد الهی در مرکز البرز با پدیده رکود و تعطیلی پروژه های عمرانی مواجه نبوده ایم و هر چند هفته یکبار مراسم افتتاحیه برای پروژه ای کلانی در یکی از مناطق 12 گانه برگزار می شود که شایان تقدیر است.
نماینده عالی دولت در البرز افزود: دولت تدبیر و امید که با اعتماد و اراده مستقیم ملت روی کار آمده است، هدفی جز تعامل منطقی و پویا با کشورهای جهان و رقم زدن شرایطی مطلوب برای زندگی مرفه و توام با عزت هم میهنان گرامی ندارد و هر جا که شاهد رقم خوردن اتفاقات خوب در راستای خدمت رسانی به جامعه باشیم، از آن قاطعانه حمایت خواهیم کرد و این دولت با لجبازی، سیاسی بازی و برخوردهای سلیقه ای بیگانه است.
یادآور می شود محمود دادگو رئیس شورای اسلامی شهر و علی ترکاشوند شهردار کلانشهر کرج نیز طی سخنانی گزارشی از عملکرد و اقدامات مدیریت شهری طی دو سال اخیر را خدمت استاندار البرز ارایه کرده و به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خویش پیرامون توسعه همکاریها با دولت تدبیر و امید پرداختند.

کد خبر 452690

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =