ایرنا نوشت:مدیر پلی کلینیک سلامت جنسی مجتمع دارو درمانی جمعیت هلال احمر گفت، بی توجهی به سلامت جنسی زوجین، سبب بروز بحران در جامعه می شود.

امیر مدیر  با بیان اینکه امروز دلیل بسیاری از طلاق ها، سردی روابط زناشویی است، افزود: اگر امروز به سلامت جنسی زوجین توجه نکنیم، فردا با بحران بزرگی مواجه خواهیم شد.

وی ادامه داد: گرچه عده ای علل طلاق را مشکلات اقتصادی عنوان می کنند اما بارها شاهد بودیم زوج های فقیر با داشتن روابط زناشویی مناسب، زندگی مطلوبی را در کنار یکدیگر سپری می کنند.
مدیر سپس به تشریح دلایل تاسیس پلی کلینیک سلامت جنسی در مجتمع دارو درمانی جمعیت هلال احمر پرداخت و افزود: اکنون قشر فراوانی از جمعیت کشور در شرف تشکیل خانواده و یافتن هویت جنسی خود هستند و نظام سلامت کشور باید به ارائه آموزش و راهکارها درست برای سلامت جنسی آنان بپردازد.
وی با بیان اینکه نباید نگاه ساده انگارانه به موضوع سلامت جنسی داشت، تصریح کرد: باید این موضوع از روش های مختلف بررسی و تحلیل شود.
مدیر درباره خدمات پلی کلینیک سلامت جنسی مجتمع دارو درمانی جمعیت هلال احمر گفت: برای درمان مشکلات جنسی زوجین، از تیم درمانی روانشناسان، متخصصان زنان و ارولوژیست ها بهره می بریم.
مدیر همچنین از برگزاری دوره های آموزشی برای زوج های جوان در حوزه سلامت جنسی توسط این کلینیک خبر داد و افزود: هر هفته یک کلاس آموزشی با حضور متخصصان مربوطه برگزار می شود.
مدیر پلی کلینیک سلامت خانواده مجتمع دارویی درمانی جمعیت هلال ایران گفت: سمیناری نیز با عنوان «مهندسی اختلافات زناشویی در زندگی» ۱۹ شهریور ماه ساعت ۱۷ برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین کارگاه «آموزشی مهارت های جنسی زوج های جوان» ویژه دختران و پسران پیش از ازدواج، در ۲۵ شهریور ماه ساعت ۱۷ برگزار می شود.
سلامت جنسی زوجین از جمله موضوعاتی است که اکنون نظر بسیاری از صاحبنظران و آسیب شناسان اجتماعی را به خود معطوف کرده و این عده بی توجهی به چنین موضوعی را عامل اصلی و عمده طلاق ها می دانند.
محمد اسماعیل مطلق رییس مرکز سلامت خانواده و جمعیت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیشتر از راه اندازی کلینیک های سلامت جنسی در تمام استان ها خبر داده بود.
به گفته وی، 30 درصد ازدواج ها بعد از پنج سال به طلاق منجر می شود و مهمترین علت آن مشکلات جنسی است و به همین علت کلینیک های سلامت جنسی در تمام استانها دایر می شود.

۴۲۴۲

کد خبر 453972

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • میثم A1 ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۴
  8
  بیشترشم تقصیر خانومااااس... دیگه ارزشی برای ارتباط خانوادگی قائل نیستن.. و فقط دنبال رفیق بازی و ورزش و مسافرت و تیپ و عمل زیبایی و کار و تحصیل و ............... هستن
 • بی نام RU ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۴
  6
  روابط زناشويي بيشتر موثر است
 • بی نام A1 ۰۸:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۴
  7
  بعنوان یک مشاور معتقدم با این که گرمای روابط زوجین وسلامت جنسی مهم است ولی مشکلات اقتصادی و تفاوتهای فرهنگیواعتیادد خود باعث اختلافات شدیدبین زوجین می شود همین اختلافات به هرچه کمتر شدن روابط جنسی که درنهایت تمام این ها هم طلاق است
 • تقی A1 ۰۹:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۴
  8
  با روشن کردن بخاری روابط گرمی در زناشویی داشته باشید تا طلاق نگیرید
  • بی نام A1 ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۷
   1
   تا بخاری چی باشه ؟؟؟؟؟