ایسنا نوشت:ایرج خواجه‌امیری که در کنسرت ارکستر «چکاوک» حضور داشت گفت: اجرا و بازخوانی قطعات قدیمی، اتفاق خوبی است و چه خوب است که چنین کارهایی ادامه‌دار باشد.

 ارکستر «چکاوک» که رسالت خود را اجرا و بازخوانی قطعات موسیقی قدیمی می‌داند، شامگاه 14 شهریورماه در تالار وحدت به رهبری رضا شایسته روی صحنه رفت و قطعاتی خاطره‌انگیز از موسیقی ایرانی را اجرا کرد.

محمد افروز، خواننده‌ی بخش اول این اجرا بود که قطعاتی را مانند «ساقی»، «آهسته»، «دو - سه شب»، «گل‌پونه‌ها»، «دوستی» و «سوزله» اجرا کرد. همچنین در این بخش، قطعه‌ای با سولیستی آزاده امیری برای حاضران نواخته شد.

بخش دوم اجرا نیز با خوانندگی مصطفی نیکو همراه بود که قطعاتی را مانند «تک درخت» و «خوشه‌چین» اجرا کرد.

قرا بود، میلاد کیایی، پیشکسوت سنتورنوازی نیز در این اجرا حضور داشته باشد؛ اما به‌دلیل سفر به خارج از کشور در این کنسرت نبود.


ایرج خواجه‌امیری، مرجانه گلچین، افسانه بایگان، عبدالرضا اکبری، بهزاد رحیم‌خانی، رضا فیاضی، جلیل فرجاد و ... از جمله چهره‌های آشنایی بودند که در این کنسرت حضور داشتند.

رهبر این ارکستر پس از برگزاری کنسرت به خبرنگار ایسنا گفت: این، یکی از بی‌سابقه‌ترین اجراهای ما بود و استقبال خیلی خوبی از آن شد. سیستم صدابرداری تالار وحدت نیز بسیار ما را در این کنسرت راضی نگه داشت.

ارکستر چکاوک یک ارکستر خصوصی است که فعالیتش را از سال 77 آغاز کرده است و معمولا بر اجرای آثار دوره‌ی «گل‌ها» تمرکز دارد.

۵۷۲۴۴

کد خبر 454389

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =