بنیه فرهنگی در مدارس استان البرز تقویت می‌شود

به گزارش فارس ،معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز گفت: با تمهیدات اندیشیده شده در سال تحصیلی جدید بنیه فرهنگی در مدارس استان البرز تقویت می‌شود.

 یوسف دانشور صبح امروز در همایش مربیان و سرگروه‌های اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان استان البرز اظهار داشت: دشمن جذابیت‌هایی را برای پیشبرد اهداف خود در قالب فرهنگ ایجاد کرده است، لذا ما نیز باید تلاش کنیم تا با جذب دانش‌آموزان به امور فرهنگی دینی و اسلامی خود و همچنین آگاه کردن آنان، اهداف دشمنان را یکی پس از دیگری خنثی سازیم.
وی با تأکید بر اینکه امسال بنیه فرهنگی در مدارس البرز تقویت می‌شود، افزود: یکی از این اقدامات برگزاری برنامه‌های فرهنگی در نمازخانه‌های مدارس و برپایی نماز است.
این مسئول افزود: دانش‌آموزان دارای پتانسیل‌های بسیار بالایی هستند که باید این ظرفیت‌ها را شناسایی کرده و در مسیر درست به کار گیریم.
دانشور تأکید کرد: در این راستا باید موازی کاری را از میان برداشته و پوششی فعالیت کنیم و با تشکل‌های دانش‌آموزی همراه و همدل باشیم.
وی اظهار داشت: اعتقاد داریم که باید دانش‌آموزان را معتقد تربیت کنیم، دانش‌آموزی که در مسیر ولایت فقیه باشد هیچ ترفند دشمنی نمی‌تواند به اعتقاداتش ضربه وارد کند.
معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز ارتقای اعتقادات دینی و اسلامی را در بین دانش‌آموزان مهم ارزیابی کرد و بیان داشت: اگر بتوانیم بنیه فرهنگی را در مدارس را تقویت کنیم، می‌توانیم از توانمندی دانش‌آموزان در مسائل دینی، فرهنگی، اجتماعی، اعتقادی نیز استفاده کنیم.
دانشور تصریح کرد: باید به دانش‌آموزان در مدارس مسئولیت داده شود، دشمن ماهواره به فضا می‌فرستد و هزینه می‌کند، ما چه اقدامی انجام می‌دهیم؟
وی گفت: اگر تشکل‌های دانش‌آموزی در مدارس تقویت شوند تمامی امکانات برای قشرهای مختلف دانش‌آموزی از لحاظ علمی نیز فراهم می‌شود، لذا ما برای تقویت تشکل‌های دانش‌آموزی از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد که امیدواریم همدلی و همزبانی سرلوحه کار ادارات باشد.

کد خبر 454810

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =