4 روز پس از پرواز کیش ایر،سرمهماندار یونانی این پرواز در یونان خود را تبرئه کرد.

جورج سیانا،سرمهماندار هتاک یونانی پرواز 7081 شرکت هواپیمایی کیش ایر،که با جمعه شب به خبرنگاران و ایرانی های حاضر در این پرواز توهین کرد،پس از اخراج از ایران به کشور خود بازگشت و نسبت به این اتفاقات واکنش نشان داد.

این سرمهماندار یونانی که در بوئینگ اجاره ای شرکت هوایپمایی کیش ایر فعالیت می کرد،در پس از بازگشت به کشور خود خواستار فعالیت در یکی از شرکت ها هواپیمایی یونان بوده است که به دلیل رفتار پرخاشگرانه اش در ایران،اجازه فعالیت به وی داده نشده است.

وی در گفت و گو با یکی از خبرگزاری های یونان در خصوص ماجرای پرواز کیش ایر گفته است:«در این پرواز خبرنگار ایرانی قصد تهیه گزارشی درباره دلیل انتشار تصویر خلیج ع.ر.ب.ی روی مانیتور اعلام مسیر پرواز را داشت که اجازه این کار را به وی ندادم.»

وی با اشاره به اینکه من هیچ توهینی به ایرانیان نکردم گفته است:«به من توهین شد،من هم تهدید به دستگیری کردم.»

جورج سیانای یونانی همچنین گفته است:«خبرنگاران ایرانی را به خدا واگذار می کنم.»

بر اساس اعلام رئیس پلیس مهاجرت و اتباع خارجی ناجا، جورج سیانا، میهماندار یونانی شرکت هواپیمایی کیش ایر ساعت 21 شنبه شب،حدود 24 ساعت پس از پرواز 7081،یکم اسفند ماه به پلیس مهاجرت و اتباع خارجی مستقر در کیش احضار و به دلیل رفتار ناشایست و اقدام غیرمسئولانه به استناد قانون ورود و اقامت اتباع خارجی پروانه اقامتش باطل شد.بر اساس این گزارش،جورج سیانا یا اعمال محدودیت برای ورود به ایران مواجه شده است و دیگر نمی تواند به ایران بازگردد.

اظهارات جورج سیانا در حالیست که فایل صوتی اظهارات توهین آمیز وی و دفاع از عنوان جعلی خلیج ع.ر.ب.ی موجود است.

کد خبر 45489

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • behzad IR ۱۵:۵۴ - ۱۳۸۸/۱۲/۰۴
  0 3
  نبایدیکطرفه پیش قاضی رویم. باید دید آن خبرنگار ایرانی چه رفتاری با سرمهماندار یونانی داشته است بعد قضاوت کرد. بهر حال اکثر قضاوت های ما احساسی و بدور از منطق و گرفتار بازی های سیاسی است.
 • علي IR ۱۶:۵۶ - ۱۳۸۸/۱۲/۰۴
  0 1
  چه عجب كه عملا نام خليج... توهين به حساب امد. بعضي بزرگان كه دست اعراب بي هويت و هويت ربا را صميمانه ميفشارند و برايشان فرش قرمز پهن ميكنند. يا ديوار اين مهماندار كوتاه بوده يا زور خبرنگار زياد.
 • نن جون IR ۱۷:۰۳ - ۱۳۸۸/۱۲/۰۴
  3 0
  ببین بهش رو بدی می خواهد سوار کولت بشه!!! بابا روتو برم اومدی تو مملکت ما خرابکاری کردی و به آب و خاک ایران ما توهین کردی تازه ما رو به خدا واگذاری می کنی؟؟؟؟؟؟
 • بدون نام IR ۰۴:۲۷ - ۱۳۸۸/۱۲/۰۵
  0 0
  اين جمله آخر گزارش باحاله جايي كه نوشته: "فایل صوتی اظهارات وی ... موجود است." اين عبارت موجود است ظاهرا بدجوري فراگير شده!
 • صائب IR ۰۵:۱۰ - ۱۳۸۸/۱۲/۰۵
  1 1
  جالبه که یونانی ها هم مثل برخی از هموطنان ما وقتی جوابی برای ارائه ندارند می گویند شما را به خدا واگذار کردم.....!
 • maede IR ۱۴:۵۴ - ۱۳۸۸/۱۲/۰۷
  2 1
  زور خبرنگار زياد بوده.تركوندش.از كشور اخراج شده بدبخت
 • دلسوخته IR ۱۰:۱۴ - ۱۳۸۹/۰۱/۰۳
  0 0
  اگه راست میگید زورتونو ببرید روی کشورچه های اطراف خلیج فارس که ادعای جهانی دارند،پیاده کنید نه یه مهماندار جیگیلی