نماینده مردم زابل و دهک گفت: دستگیری ریگی علاوه بر تمام دستاوردهای داخلی چالش های کشورمان در عرصه بین المللی را کاهش خواهد داد.

عباسعلی نورا در گفت و گو با خبرآنلاین با اشاره به دستگیری شکوهمندانه عبدالمالک ریگی سرکرده اشرار شرق کشور گفت: این عمل نیروهای امنیتی و اطلاعاتی کشورمان نشان از اقتدار بیش از پیش نظام جمهوری اسلامی است.

نماینده مردم زابل و دهک در خانه ملت خاطرنشان کرد: با این دستاورد بزرگ اشرار نقاط مختلف کشور بدانند که در حاشیه امن قرار ندارند و روزی به چنگال قانون گرفتار و به سرنوشت عبدالمالک ریگی دچار خواهند شد.

نورا با بیان اینکه امیدواریم پس دستگیری این فرد بسیاری از وابستگان و اشرار منطقه توبه کرده و به جامعه اسلامی باز گردند، گفت: من به عنوان یک نماینده مجلس پیشنهادم این است که ما نمایندگان زمینه ساز توبه و بازگشت کسانی باشیم که دست شان به خون کسی آلوده نشده است.

وی دستگیری ریگی را یک قدرت نمایی بزرگ در منطقه و جهان دانست و خاطرنشان کرد: ابعاد شرارت های ریگی و گروهش بسیار گسترده است و حضور آزادانه وی به عنوان یک فاجعه ملی مطرح بود.

نورا با بیان اینکه اولین اقدام ریگی مسئله تاسوکی بود، ادامه داد: در این حادثه ریگی مردم بی گناه را به بدترین و فجیع ترین وضع ممکن به شهادت رساند و از این فاجعه فیلم تهیه کرده و بین منطقه پخش کرد. این فاجعه به هیچ وجه از ذهن مردم منطقه پاک نخواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به بخشی از جنایت های ریگی خاطرنشان ساخت: حادثه شهادت عده ای در بم، انفجار اتوبوس سپاه در زاهدان از دیگر جنایت های ریگی است. خوب است اینجا نامی از شهید مسلم کیخا فردی که موجب شناسایی عامل این انفجار و نیز دستگیری وابستگان ریگی شد، ذکر کنم. وی در حالی که تیر خورده بود با عامل این انفجار درگیر شد و تا حضور نیروهای امنیتی وی را نگه داشت و در این راه به شهادت رسید.

نماینده مردم زابل و دهک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خلع سلاح پاسگاه سراوان و شهادت چند تن از سربازان این پاسگاه، ترور سرتیپ شیبانی در زاهدان، هدف گرفتن اتومبیل پلیس راه زاهدان با آرپی چی از فجایع دیگر ریگی است.

وی با اشاره به انفجار مسجد امیرالمومنین(ع) در ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) توسط گروه ریگی گفت: مسئولیت انفجار این مسجد را که همین امسال اتفاق افتاد گروه ریگی پذیرفت و در ذهن همه ملت ایران است.

نورا ریگی را یکی از دلایل توقف توسعه منطقه عنوان کرد وخاطرنشان کرد: سرمایه گذاری و توسعه منطقه با حضور و شرارت های عبدالمالک ریگی دچار بحران شده بود و در این زمینه ضرر بسیاری به توسعه منطقه ما زد.

وی با تاکید اینکه هم شیعه و هم سنی منطقه از حضور ریگی خسران دیدند، ادامه داد: وی ارزش افزوده منطقه را با عملیات های ناجوانمردانه و خباثت های خود منفی کرد.

نماینده مردم زابل در خانه ملت گفت: از ابتدای زمانی که جریان ریگی اتفاق افتاد من به عنوان نماینده مردم اعتقاد داشتم که راه حل این مسئله به جز پیگیری از طریق سربازان گمنام امام زمان(عج) نیست.

وی با اشاره به کارشکنی های کشورهای همسایه در دستگیری و بازگرداندن ریگی گفت: امکان حمله به خاک کشورهای همسایه وجود نداشت و تنها راه آن از طریق سربازان گمنام بود.

نورا با بیان اینکه کار سربازان گمنام امام زمان(عج) در دستگیری ریگی دستاورد بزرگی بود گفت: سیستم های جاسوسی دنیا تصور نمی کردند که اطلاعات ایران بتواند ریگی را دستگیر کند که این نشان از اقتدار سیستم اطلاعاتی و افتخار ما است.

کد خبر 45525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =