یک سایت توریستی میکروب‌شناسی را به 5 فرودگاه در آمریکا فرستاده است تا تحقیقاتی را روی 26 قسمت از 4 هواپیما و فرودگاه‌ها انجام دهد. هدف کشف دو نکته است؛ در هر قسمت چقدر باکتری وجود دارد و آلوده ترین قسمت هواپیما کجا است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ هیچ راهی بهتر از این نیست که برای ارزیابی سیستم ایمنی بدنتان سفری هوایی انجام دهید.

با داشتن فضای محصور، گردش هوا و تردد زیاد مردم، هواپیماها و فرودگاه ها مکانی برای رشد باکتری ها و میکروب‌ها هستند. اما کثیف ترین سطوح هواپیما کجا هستند؟

وبسایت تراول مف یک میکروب شناس را به 5 فرودگاه در آمریکا فرستاد تا 26 مکان را در هواپیما ها و فرودگاه ها را بررسی کند.

نتایج بدست آمده کمی نگران کننده است؛ میزی که جلوی هر مسافر در هواپیما قرار دارد کثیف ترین قسمت هواپیما است. آزمایش ها نشان می دهد که 2155 سی اف یو (واحد تشکیل دهنده کلونی) در هر اینچ مربع از یک میز پذیرایی هواپیما وجود دارد.

توصیه اما خلاف عادت های همه مسافران است؛ از برداشت غذایی افتاده روی میز خودداری کنید. چون در این صورت باکتری به شکل مستقیم از طریق دهان وارد بدن می شوند، برای جلوگیری از آن نباید اجازه دهیم غذا با میز تماسی داشته باشد.

آلوده ترین مکان ها

1- میز غذا (2155 سی اف یو)
2- دکمه مخزن نوشیدن آب (1240 سی اف یو)
3- دریچه کولر بالای هر صندلی (285 سی اف یو)
4- دکمه سیفون توالت (265 سی اف یو)
5- سگک کمربند صندلی (230 سی اف یو)
6- قفل در دست شویی (70 سی اف یو)

چرا میز ها عامل اصلی بیماری در هواپیماها هستند؟

تراول مف جواب این سوال را اینگونه می دهد؛ به دلیل اینکه میان 2 پرواز فاصله کمی وجود دارد کارکنان هواپیما وقت زیادی ندارند تا صندلی ها و میزها را تمیز کنند اما دائما سرویس های بهداشتی را تمیز می کنند.

البته قبل از اینکه پرواز بعدیتان را لغو کنید بدانید که چیزهای کثیف دیگری نیز وجود دارد که پنهان می شوند.

اگرچه در گزارشی که از این تحقیقات اعلام شده، گفته نشده چه نوع باکتری هایی در آلودگی‌های روی میز هواپیما وجود دارد. اما گفته شده که هر 26 سطحی که مورد بازرسی قرار گرفتند دارای کلیفرم‌های مدفوعی بوده اند که می توانند عامل ایجاد بیماری‌های مختلف باشند.

منبع: سی ان ان / 7 سپتامبر 2015/ ترجمه: نیو صدر

۴۷۴۷

کد خبر 455256

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • شاگرد خلبان IR ۰۴:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
    6 1
    تازه اینا تو هواپیماهای استاندارد امریکاست، وای به حال گاری پرنده های ما. تو هواپیماهای ایرانی پشت سری مسافرا که یه ورقه کم ارزشه یه بار مصرفه هم بعد از چند پرواز عوض میشه.