ایلنا نوشت: عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت: در کمیسیون برجام اعضای تیم مذاکره‌کننده فعلی فقط به فلک بسته نشدند.

جعفرزاده ایمن‌آبادی با انتقاد از نحوه عملکرد کمیسیون ویژه بررسی برجام اظهار داشت: انصافاً تیم مذاکره‌کننده قبلی توان کافی برای پیش‌بردن مذاکرات چه به لحاظ فنی و چه به لحاظ قدرت دیپلماسی در اختیار نداشت که البته این موضوع ارتباطی به تلاش صادقانه این عزیزان ندارد.

وی افزود: در چنین شرایطی اقدامات مثبت و تلاش‌های تیم جدید که منجر به دستیابی به برجام و تصویب قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت گردید و تهدید جنگ علیه کشورمان را از بین برد، از سوی اعضای کمیسیون ویژه به‌راحتی نادیده گرفته می‌شود و طوری وانمود می‌کنند که گویا انجام مذاکرات از سر خوشی صورت گرفته‌است و این مهم‌ترین ضعف و نقطه سیاهی در کارنامه و عملکرد کمیسیون ویژه بررسی برجام است.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان این‌که دولت قبلی اعتقادی به اقتصاد مقاومتی نداشت، خاطرنشان کرد: فارغ از عملکرد غیراصولی دولت در ایجاد زیرساخت‌های اقتصادی کشور، نقدی هم که به شخص آقای جلیلی به‌عنوان مسئول مذاکرات هسته‌ای در دوره پیشین وارد است این است که ایشان درحالی که در گزارش‌های خود به انتقاد از عملکرد تیم فعلی مذاکره‌کننده هسته‌ای می‌پردازد که اساساً برای توضیح درخصوص عملکرد خود به جلسات دعوت شده و با این وجود درخصوص این‌که چرا ایشان در طول ۶ سالی که مسئولیت داشتند، هیچ گام مثبتی برداشتند و هیچ محصول و عایدی برای کشور نداشته‌است؟!هیچ توضیحی ندادند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با اشاره به حضور ۹ عضو منتقد دولت و اصل مذاکرات از ۱۵ عضو کمیسیون ویژه برجام، یادآور شد: به‌نظر من در انتخاباتی که در صحن مجلس برای انتخاب اعضای کمیسیون ویژه برگزار شد، از صداقت آقای لاریجانی سوءاستفاده شد و در عمل سر فراکسیون رهروان ولایت به‌عنوان فراکسیون اکثریت در مجلس ‌کلاه گذاشتند. قرار بر این بود که فراکسیونی عمل کنیم اما در‌‌نهایت دو سوم اعضا را مخالفان سرسخت دولت و اصل مذاکرات تشکیل دادند.

جعفرزاده ایمن‌آبادی با اشاره به بیانات اخیر رهبر انقلاب، خاطرنشان کرد: فرمایش رهبری این بود که مجلس کنار گذاشته نشود و هیچ‌وقت دولت را موظف به ارائه لایحه به مجلس نفرمودند، بنابراین بهترین حالت این است که نظر کمیسیون برجام، به‌عنوان نظر مشورتی و کار‌شناسی در اختیار دولت قرار بگیرد. چراکه تبدیل به قانون شدن برجام به صلاح و منفعت کشور نیست و تعهداتی بی‌مورد بر دوش دولت می‌گذارد.

وی با انتقاد از مجموع عملکرد کمیسیون ویژه اعلام کرد: ما به‌طور کلی از عملکرد کمیسیون ویژه رضایت نداریم چراکه به‌راحتی زحمات تیم مذاکره‌کننده فعلی، نادیده انگاشته می‌شود و در عوض با آقای جلیلی رفتاری عجیب و فرا‌تر از حد تصور انجام می‌گیرد.

جعفرزاده ایمن‌آبادی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا رئیس کمیسیون ویژه آن‌چنان که باید با رویکردی فراجناحی جلسات و حواشی بررسی برجام را مدیریت می‌کند یا خیر، تصریح کرد: به‌هر حال ترکیب اعضای کمیسیون ویژه به‌گونه ای‌ است که دو سوم آن‌را مخالفان تشکیل می‌دهند و با این حال همه اعضا وظیفه دارند که با رویکرد فراجناحی عمل کنند. این درحالی است که اعضای کمیسیون ویژه طوری به استقبال آقای جلیلی می‌روند که انگار رئیس مجلس وارد شده و ایشان درحالی مورد عزت و احترام و تکریم ویژه قرار می‌گیرد که اعضای تیم مذاکره‌کننده فعلی فقط به فلک بسته نشدند.

2727

 

 

کد خبر 455529

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 12
 • بدون نام ۱۹:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
  21 1
  نگران نباشيد!مردم بخوبي اين افرادروميشناسندودرخقيقت غيرازاين توقعي ازشون نميرفت !اينها١٠-١٢سال خواب بردندحالابيدارشدندودلواپسي شون گٌل كرده!امامادلواپس آينده اين افرادهستيم
 • خودم IR ۰۵:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۹
  20 1
  منم میگم صبر کنید انتخابات نزدیک است و مردم هوشیار . ایشالا نتیجه اعمالشان را تو انتخابات خواهند دید این دلواپسان
 • بی نام A1 ۰۶:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۹
  1 18
  آخر دو سال مذاکره کردند و مردم را امیدوار اما انتظاز دازند دو ماه در کشور خودشان به مردم نگویند پشت پرده مذاکره چه خبر بوده و ناراحت شوند ؟ این همه دست آورد هسته ای را فقط برای رابطه با چند کشور اروپایی کنار بگذاریم ؟ مگر می شود آمریکا که گرگ است با بره دوست شود ؟ چقدر باید ساده باشید بنظر می رسد تیم مذاکره کننده هسته ای موضوع دوستی با دشمن ملت ایران را خیلی جدی گرفته اند . این اشتباه بزرگی است که درحق ملت ایران مرتکب شدند ما امیدواریم در آمریکا این برجام مصوب نشود که اگر هم بشود باز زیر بار بسیاری از مفاد آن آگر تن دهیم له خواهیم شد آقای ردیس حمهور تهدیدات کشور ما با این توافق بیشتر شده است .
 • نسیم نوروزی IR ۲۳:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۹
  1 0
  در امریکا و در ایران بعضی ها تاجران زمان جنگند و در مجالس این کشورها برای خودشان نمایندگانی دارندکه نمونه هایش را میتوانیددر فراکسیون بررسی برجام مشاهده کنیدمثل آقایان ...... همانهایی که می شناسید و ومی بینید. خدا هدایتشان کند و از خون شهدا و زخم جانبازان و ناله مادران فرزند از دست داده خجالت بکشند که میخواهند از شرف آنها برای خودشان قبایی بدوزند و پشت سنگر دفاع از ملت در بوق شیپورهای جنگ بدمندو ازین راه تجارت کنند