سایت خانه موسیقی نوشت: هیات مدیره خانه موسیقی در جلسه این هفته خود اهانت یک روزنامه به محمدرضا شجریان را غیرقابل قبول و تاسف بار دانست.

هیات مدیره در جلسه این هفته خود اهانت یک روزنامه خاص به محمدرضا شجریان، استاد آواز و رئیس شورای عالی خانه را غیرقابل قبول توصیف کرد و با ابراز تاسف از مطالب منتشره در این روزنامه خواستار حفظ احترام و شان استادان و هنرمندان از سوی رسانه ها شد.

هیات مدیره در پیام خود با اشاره به نقش و خدمات بزرگ هنرمندان، بویژه استاد طراز اول و برجسته موسیقی ایران محمدرضا شجریان که حق بزرگی به گردن فرهنگ و هنر کشورداشته و در اعتلای موسیقی ملی ایران از هیچ کوششی دریغ نداشته چنین آورده است: حضور و فعالیت استاد شجریان و نقش و تاثیرات شگرف ایشان در حوزه موسیقی سنتی و ملی ایران چون خورشید می درخشد و نیاز به تعریف و توصیف ندارد.

استاد شجریان در بحبوحه انقلاب با مشارکت در ساخت سرودهای ملی و میهنی دوش به دوش مردم انقلابی ایران گام برداشت و با سرودهای ملی و میهنی که همگی جاودانه و ماندگار شده است نقش بزرگ و بی بدیلی را درآن مقطع تاریخی و در همه دوران‌ها ایفا کرده است.

ایشان در چندین دهه فعالیت ارزشمند خود بارها نشان داده است که در کنار مردم و برای مردم قدم بر می دارد و هیچگاه و در هیچ بزنگاهی به این مردم که همواره خود را خاک پای آنها دانسته پشت نکرده است و اساسا محبوبیت این استاد یگانه نیز به همین خصلت میهن پرستی و مردمی دوستی ایشان باز می گردد.

هیات مدیره خانه موسیقی با اشاره به اتهامات شرم آور این روزنامه تاکید کرده است که بستن اتهامات واهی که در هیچ دادگاهی در قوه قضائیه جمهوری اسلامی به اثبات نرسیده کاری دور از شان رسانه و فرهنگ والای ایرانی و اسلامی آن هم از سوی روزنامه منتسب به ولایت فقیه بوده و هست.

در پایان هیات مدیره با آرزوی سلامتی و بهبودی هرچه سریع تر برای رئیس شورای عالی از پزشکان و پرسنل دلسوز بیمارستان کسری، هنرمندان و مسئولان مختلف بویژه حسین فریدون،دستیار ویژه ریاست جمهوری، دکتر هاشمی وزیربهداشت،دکتر زالی رئیس نظام پزشکی و...که با عیادت از استاد شجریان بر طریق مهر و مودت بوده و در کنار استاد بودند سپاسگزاری کرده است.

۵۷۲۴۴

کد خبر 455605

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • سعيد A1 ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
  14 0
  آفرين به خانه ي موسيقي
 • بی نام IR ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
  2 5
  چه اهمیت دارد گاه اگر می رویند قارچ های غربت
 • کاوه IR ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
  4 26
  کدوم توهین.این روزنامه واقعیتها رو در مورد شجریان بیان کرده.شجریان باید در اخلاق و رفتارش تجدید نظر کنه
 • رضا A1 ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
  11 0
  گر بدی گفت حسودی و رفیقی رنجید گو تو خوش باش که ما گوش به نا حق نکنیم
 • بی نام A1 ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
  6 0
  متاسفانه نخبه کشی در ایران امروزی نهادینه شده آنهم از سوی اشخاص و نهادهایی که برای مردم این مرز و بوم شناخته شده اند و بارها در جبهه مقابل مردم ایران زمین موضع خصمانه و حق بجانب بخود گرفته اند . چه اینکه در همین مواقع بحرانی استاد یگانه آواز ایران زمین نه مقابل که در کنار مردمی بوده است که خود را خاکپای انان میداند . این است فرق بین حق و باطل که در حقیق به استانه تجلی مینشیند نه اینکه با عوامفریبی نقشی در دل مردم بخواهد بسازد. اين يك دو دم كه مهلت ديدار ممكن است درياب كار ما كه نه پيداست كار عمر
 • بی نام RO ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
  17 0
  چراغی را که ایزد برفروزد هرآنکس پف کن ریشش بسوزد