با پیشرفت رسیدگی به وضعیت تعاونی اعتباری ثامن الحجج و اعلام معاون نظارت بانک مرکزی موضوع ساماندهی بازار پولی وارد مراحل نهایی خود شده و موسسات باقیمانده نیز به دریافت مجوز نزدیک می شوند.

معاونت نظارت بانک مرکزی همچنان پیگیر هماهنگ کردن مؤسسات اعتباری فاقد مجوز با الزامات و استانداردهای بانکی است و در این مسیر اقدامات رو به جلویی نیز انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این اقدامات در راستای تعیین تکلیف دو مؤسسه فاقد مجوز و مؤسسه منحل شده میزان انجام گرفته است.

حمید تهرانفر، معاون نظارت بانک مرکزی نیز پیش از این در خصوص وضعیت تعاونی اعتباری ثامن الحجج گفته بود: « ثامن الحجج در حال حاضر تحت حسابرسی یک موسسه حسابرسی معتبر قرار دارد که نهایتا این گزارش حسابرسی می تواند به شفافیت و ارائه تصویر دقیق از وضعیت مالی این تعاونی کمک کند. »

پیگیری های انجام شده حاکی از پیشرفت همکاری ها میان مؤسسه حسابرسی مستقر در مؤسسه ثامن الحجج و سرعت گرفتن اقدامات این مؤسسه در راستای تطبیق با الزامات بانک مرکزی است.

گفتنی است کمیجانی، قائم مقام بانک مرکزی نیز در خصوص موسسه ثامن الحجج اظهار کرده که درباره این موسسه در کار گروه ویژه بانک مرکزی اقداماتی انجام شده و بناست نتایج آن به زودی اعلام شود. 

این در حالی است که چندی پیش ایرنا نیز به نقل از یک مقام مسئول نوشت: «دارایی این موسسه مالی براساس درخواست دستگاه های نظارتی و با هماهنگی بانک مرکزی برای شفاف سازی وضعیت مالی از طریق موسسه حسابرسی معتبر معرفی شده از سوی بانک مرکزی (فریوان) در مسیر ساماندهی و نظارت قرار گرفته است.» 

 

 

22339

کد خبر 455688

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =