روزنامه آرمان نوشت: از کسانی که در چند دوره اخیر در انتخابات خبرگان حضور نداشتند می‌توان به آیت‌ا... موسوی خوئینی‌ها اشاره داشت.

اقشاري از جامعه كه نسبت به رويكردها و مشي اين يار امام نظري مثبت دارند اين روزها نام او را مطرح مي‌كنند تا شايد بار ديگر تصمیم به حضور در مجلس بزرگان را داشته باشد. او اين روزها در دفتر مجمع روحانيون به مطالعه و تحقیق مي‌پردازد.

آيت‌ا... محمد موسوي‌خوئيني‌ها كه از تاثيرگذارترين چهره‌هاي مجمع به‌شمار مي‌رود، پيش از انقلاب در هنگام تحصيل دروس حوزوي در قم، در كلاس درس حضرات آيات مصطفي اعتماديان، جعفر سبحاني، حسينعلي منتظري، محمدباقر سلطاني‌طباطبايي و محمدتقي طباطبايي حضور داشت و پس از تبعيد امام خميني به نجف رفت، اما يك سال بعد از سوي دولت عراق اخراج شد و به قم بازگشت. اعتراض اين روحاني مبارز به غالب‌شدن فضاي غيرسياسي در قم سبب شد تا وي به تهران آمده و كلاس‌هاي تفسير قرآن در مسجدی در نياوران داير كند كه با استقبال جوانان روبه‌رو شد. در بين حاضران در اين جلسات نام حبيب‌ا... پيمان، محسن ميردامادي، عباس عبدي، جواد روشن‌ضمير، ناصر خالقي و بعضي از جوانان كه بعدها حلقه اصلي دانشجويان پيرو خط امام را تشكيل دادند به چشم مي‌خورد.

 برخي اظهارات و مواضع موسوي خوئيني‌ها در طول سال‌هاي پس از رحلت امام از سوي برخي مورد قبول نبود و او براي جلوگيري از برهم خوردن آرامش كشور به يك‌باره تصميم به سكوت گرفت. خودش تمايلي براي حضور در انتخاباتي نشان نمي‌دهد و ترجيح مي‌دهد اگر از نظر فكري به حضورش نياز بود در نقش مشاور به ايفاي نقش بپردازد اما به هر حال طرفداران ديدگاه‌هاي او نظر ديگري دارند و مي‌خواهند كه او بار ديگر در مجلس بزرگان حضور داشته باشد.

2727

 

 

کد خبر 456353

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =