به گزارش تسنیم،سرپرست معاونت امور صنایع و معادن صنعت، معدن البرز از ساماندهی معادن شن و ماسه رودخانه‌ای استان البرز خبر داد و گفت: درحال حاضر آماری از میزان این معادن در دست نیست و تا ۲ ماه آینده، پس از نتیجه‌گیری لازم مشخص می‌شود.

مجید امامی‌پور ، با اشاره به ساماندهی معادن شن و ماسه رودخانه‌ای در سطح استان البرز اظهار داشت: با توجه به این امر آماری از میزان این معادن در حال حاضر در دست نیست و تا 2 ماه آینده، پس از نتیجه‌گیری لازم مشخص می‌شود.
وی در مورد نحوه نظارت بر این معادن، افزود: فرد متقاضی بهره‌برداری از منابع ابتدا باید محدوده مورد نظر خود را در نقشه مشخص کند و در صورتی که به کسی واگذار نشده باشد، اجازه اکتشاف داده می‌شود.
سرپرست معاونت امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز با بیان اینکه فعالیت‌های معادن شامل اکتشاف و استخراج است، گفت: در این راستا پس از اجازه اکتشاف و تایید آن، منجر به صدور گواهی کشف می‌شود و پس از طی این مراحل "معدن" نام می‌گیرد و سپس اجازه یک‌ دوره برداشت به آن‌ها داده می‌شود و در هریک از این مراحل نظارت بر عملکرد آن‌ها انجام می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه در صورت تخلف معدن‌داران، از ادامه کار آن‌ها جلوگیری می‌شود، تصریح کرد: تاریخ پروانه و میزان استخراج سالیانه این معادن مشخص است و توسط مسئولان فنی نظام مهندسی معدن، کنترل می‌شود و گزارش ماهانه ارائه می‌کنند و پس از بررسی برداشت‌ها، در صورت برداشت بیش از حد مجاز، اخطار داده و یا از برداشت جلوگیری می‌شود.
امامی‌پور خاطرنشان کرد: در صورت برداشت غیرمجاز بیش از حد، خسارت به قیمت روز از متخلفان دریافت می‌شود.

کد خبر 456515

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =