نخستین جزئیات از آلبوم «در شب گیسوان تو»، اولین آلبوم رسمی «پرواز همای» منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بنا به اعلام «علی نیکونیا» (مدیر دفتر تولید و روابط عمومی موسسه آوای هنر) اولین آلبوم رسمی «پرواز همای» در تاریخ دوشنبه 23 شهریور به صورت همزمان در سراسر کشور منتشر خواهد شد.

 

نیکونیا در این باره افزود: «اولین آلبوم رسمی پرواز همای دوشنبه ۲۳ شهریور ماه آلبوم در شب گیسوان تو به طور همزمان توسط شرکت پخش هنر اول در سراسر کشور عرضه خواهد شد. این آلبوم دربردارنده قطعاتي از سروده شاعرانی همچون مرحوم اخوان ثالث، سایه، فاضل نظری و پرواز همای مي باشد.»

مدیر دفتر تولید و روابط عمومی موسسه آوای هنر درباره جزیئیات بیشتر این اثر نیز توضیح داد:«این آلبوم دارای هشت قطعه موسیقایی است که آهنگسازی آن توسط پرواز همای صورت گرفته و شامل مضامین موسیقی سنتی،عرفانی و همینطور عامیانه است.

علاقه مندان می توانند با مراجعه به مراکز فروش اثار هنري این آلبوم را تهیه نمایند.»

این خواننده پیش از این درباره آثاری که در ایران تولید کرده، گفته بود:« کارهای خودم را بر اساس سلیقه و توانایی های خودم می نویسم. این ماجرا در موسیقی ایران وجود داشته و كسانی چون عارف، شیدا، امیر جاهد، پازوكی و دیگران نیز در موسیقی شان چنین می‌كردند. این اتفاق در تمامِ‌ دنیا نیز مرسوم است؛ اگرچه در ایران چندان تجربه نمی‌شود. اتفاقا به نظر من شاید به همین خاطر است كه آثاری كه ساخته می‌شود، تاثیرگذاری لازم را ندارد و توسط مردم زمزمه نمی‌شود. به هر حال هر خواننده‌ای، توانایی‌های صدای خودش را بهتر از هر كسِ دیگری می‌شناسد و چنانچه خودش موسیقی اش را بسازد، استفاده‌ی بهتری می‌تواند از توانایی‌هایش بكند. اهمیت این مساله زمانی بیشتر می‌شود كه به این نكته توجه داشته باشیم كه بسیاری از بزرگانِ آهنگسازی ما از دنیا رفته‌اند و متاسفانه هنوز جایگیزینی برای آنان پیدا نشده است. به نظر من اینكه آهنگ،‌ شعر و خوانش از یك ذهن تراوش كند، اجرایی زیباتر به همراه خواهد داشت.»

 ۵۷۲۴۴

کد خبر 456891

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =