برنامه 5 ساله شهرداری در حفاظت از فضای سبز تدوین شود/ بهره مندی از رساله های دکتری برای مدیریت آب

استاندار البرز در نشست شورای حفاظت از منابع آب استان؛ با تأکید بر ضرورت حفظ فضای سبز موجود در کلانشهر کرج، به آب منطقه ای استان تکلیف کرد تا طرح برنامه 5 ساله شهرداری کرج را با بهره مندی از ظرفیت های پژوهشی با مشارکت این سازمان، پیگیری و اجرایی کند.

به گزارش خبر آنلاین البرز و به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، «سیدحمیدطهائی» صبح دوشنبه در جلسه "شورای حفاظت از منابع آب استان" که در سالن شهدای البرز و با حضور جمعی از مدیران استان برگزار شد با تأکید بر اینکه در شرایط کم آبی موجود، حفاظت از فضای سبز موجود برنامه می خواهد، دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی را اصلی ترین سرمایه برای بهره مندی از ایده ها و طرح های محققان علمی در توسعه و حفاظت از منابع طبیعی دانست و گفت: برای حفظ فضای سبز در کلانشهر کرج، باید از مراکز تحقیقاتی و پژوهشی استفاده کرد و در این زمینه باید برنامه ای برای استفاده از پایان نامه های دانشجویان در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد تدوین گردد.


طهائی با بیان اینکه اگر قرار است فضای سبز حفظ شود؛ چه تدبیری در مدیریت بهینه مصرف آب داریم؟خاطرنشان کرد: باغ گیاه شناسی کشور در مجاورت استان، ظرفیت دیگری است که می تواند انواع گونه های سازگار با شرایط اقلیمی را به ما معرفی کند.

وی افزود: طرح تحقیقاتی حفاظت از گونه های طبیعی به دبیری آب منطقه ای استان و با مشارکت شهرداری کرج در قالب برنامه ای 5 ساله از سوی این نهاد باید تدوین،اجرایی و پیگیری شود.

طهائی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در بحث زمین خواری و کوه خواری؛ شهرداری کرج را موظف ساخت تا با طرح حفاظت از منابع سبز موجود به عنوان یکی از نهادها نقش خود را ایفا نماید.

در شورای حفاظت از منابع آب استان، سیاست های کلی نظام در خصوص حفظ منابع آب مرور شد و جمعی از مدیران، گزارشی از برنامه های خود در مدیریت مصرف بهینه آب را ارائه دادند.

 

کد خبر 457381

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =