دادستان کل کشور گفت: با دستگیری عبدالمالک ریگی که اقدام بزرگ انجام شده توسط سربازان گمنام وزارت اطلاعات بود، برگ زرین دیگری به افتخارات ملت هم‌چنین دستگاه اطلاعات و امنیت کشور افزوده شد.

به گزارش ایسنا حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای وزیر سابق اطلاعات در حاشیه دومین همایش طب و قضا در اصفهان در جمع خبرنگاران دستگیری عبدالمالک ریگی به سربازان گمنام امام زمان و مردم تبریک گفت. 

مهم ترین سخنان وزیر سابق اطلاعات و دادستان کل کشور را در ادامه بخوانید:

 • هنوز برای این که بخواهیم درباره زمان و مکان محاکمه وی نظر دهیم خیلی زود است چرا که پرونده هنوز در مرحله تحقیقات مقدماتی است. 
 • این شرور تروریست با چندین سرویس اطلاعاتی ارتباط داشته و از چندین کشور از جمله آمریکا حمایت می‌شده است که در این زمینه باید تحقیقات جامعی صورت پذیرد. پس از انجام تحقیقات کامل زمان رسیدگی، مکان رسیدگی و مجازات ریگی اعلام خواهد شد. 
 • اعمال فشارهای کشورهای غربی برای محاکمه این شرور همیشه بوده و محاکمه وی هیچ ربطی به بیگانگان ندارد. اتفاقا ما باید با قاطعیت از کشورهای بیگانه پاسخ بخواهیم که چطور از یک تروریست جانی که ده‌ها جنایت را در شرق کشور انجام داده حمایت کرده‌اند. 
 • درباره مقابله با شکل‌گیری مجدد گروهک‌های تروریستی باید توجه داشت که سرویس‌های دشمن همواره تلاش می‌کنند که با تشکیل این گروهک‌ها در کشور ناامنی ایجاد کنند، اما با هوشیاری مردم و تمام دستگاه‌ها این تلاش‌ها ناموفق بوده است. 
 • امروز امنیت ایران در مقایسه با کشورهای همسایه از جمله عراق، پاکستان، افغانستان و بسیاری از کشورهای دیگر مثال زدنی است و همین اقدامات دلسوزانه و آگاهانه بوده که در مقابل تمام آن‌ها ایستاده و خواهد ایستاد که حتی نمونه کوچک دیگری هم شکل نگیرد. 
 • دستگاه‌های سیاسی و مقامات قضایی در حال تکمیل بازجویی‌ها هستند که پس از آن اقدامات سیاسی و قضایی را پیرامون احقاق حق در مقابل کشورهایی که از این فرد تروریست حمایت کرده‌اند انجام دهند. 
 • تمام مردم کشور، نظام و انقلاب مخالف شرارت هستند و طبق خبرهای روز گذشته مردم شیعه و سنی از دستگیری این شرور بسیار شادمان هستند. حتی طایفه خود ریگی نیز از این اقدام بسیار شادمان بودند و به دنبال آن هستند که با قاطعیت با وی برخورد شود. ارتباط بین شیعه و سنی با این اقدام استحکام یافت و این موضوع نشانه‌ای بود تا همه بدانند بین شیعه و سنی تفرقه‌ای نیست و این فرد وابسته به سرویس بیگانه و به‌خصوص غرب است که از اول دشمن ما بود. 
 • محسنی اژه‌ای پیرامون کمک به برخی از خبرنگاران بازداشت شده سیاسی در ایام نوروز گفت: به طور کلی مسوولان جمهوری اسلامی در تمام بخش‌ها هیچ‌گاه نمی‌خواهند کسی در زندان باشد مگر کسی که مضر منافع، مسائل ملی و آزادی مردم است؛ قطعا وقتی این فرد در بیرون از زندان باشد فساد به بار می‌آورد. 
 • کسانی که در این دایره نباشند و مضراتی نداشته باشند در ایام خاص از تخفیف، مرخصی و آزادی مشروط استفاده می‌کنند به طوری که عفوهای جمهوری اسلامی این‌قدر افزایش یافته که حتی مورد اعتراض مردم قرار گرفته است. 
 • اگر فرد خطاکار اظهار ندامت و توبه کند و شاکی خصوصی نیز نداشته باشد قطعا مورد عفو و یا تخفیف قرار می‌گیرد. 
 • در جریانات اخیر هم همین‌گونه است و اگر کسانی که در اغتشاشات اخیر دستگیر شده‌اند و پرونده دارند واقعا توبه کرده و خساراتی که وارد کرده‌اند را جبران کرده هم‌چنین مسیر گذشته خود را اصلاح کنند حتما در دادگاه تجدید نظر مورد کمک قرار خواهند گرفت. 
 • مردم با افتخاری که در روز 22 بهمن‌ماه آفریده‌اند دو حرف صریح را زدند؛ اول این که به دشمن گفتند خیال نکند با این تبلیغات و شیطنت‌ها می‌تواند مردم ایران را نسبت به خواسته‌های نامشروع شما در مقابل اسلام، نظام و کشور به مدارا وادار کند. حرف دوم مردم نیز این بود که کسانی که فریب دشمن را خورده‌اند و یا غفلت کرده‌اند از این خواب بیدار شوند و اگر بیدار نشوند مردم به گونه دیگری با آن‌ها برخورد خواهند کرد. 
 • یکی از خواسته‌های مردم از دستگاه قضایی و دیگر دستگاه‌های مسوول این بود که اگر این‌ها بخواهند به فتنه‌گری، شرارت و قانون‌شکنی خود ادامه دهند حتما باید با آن‌ها برخورد شود و دستگاه قضا هم قطعا برخورد خواهد کرد. 
 • بعد از اتمام حجت‌ها هر اقدامی که در هر فضایی ادامه یابد حتما برخورد شدیدتری با آن‌ها خواهد شد. 
 • به عنوان نمونه برخی زمزمه‌هایی است که به مناسبت روزهای پایانی سال در برخی از گوشه و کنار‌ها اقداماتی را انجام دهند که اطمینان داشته باشند بعد از این همه اتمام حجت انجام شده، برخورد سختی با آن‌ها خواهد شد. 
 • افراد خطا کار قطعا دستگیر شده و حتی امکان دارد شیرینی تعطیلات سال جدید را نیز را از خانواده خود سلب کنند.
کد خبر 45845

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =