ساماندهی بازار بیمه به شدت پیگیری می شود/ نظارت بر بازار بیمه با رویکرد حمایت از حقوق مصرف کنندگان

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: بستر اصلی نظارت بیمه مرکزی بر سامانه سنهاب استوار است و با استفاده درست از این بستر در پایان سال 94 نظارت مالی، بیمه ای و تبادلات مالی بیمه مرکزی از این طریق صورت خواهد گرفت.

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: اقدامات و فعالیت های نظارتی دو سال اخیر بیمه مرکزی به گونه ای پایه گذاری شده که علاوه بر اینکه برگشت ناپذیر است امکان اغماض را به شرکت های بیمه نمی دهد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، محمدابراهیم امین در جلسه مجمع عمومی سالیانه بیمه مرکزی، افزود: سامانه سنهاب باعث شده که نظارت، خارج از سیستم های شخصی، سلیقه ای و فردی باشد و تا پایان سال از طریق این سیستم بر کلیه فعالیت های شرکت های بیمه نظارت کاملی خواهد شد.

رئیس کل بیمه مرکزی با تقسیم بندی مسئولیت های بیمه مرکزی بر حوزه های "تنظیم مقررات"، "نظارت" و "اتکایی"، اظهار داشت: تلاش بیمه مرکزی در دو سال اخیر بر این مبنا استوار بوده که در راستای این سه حوزه گام بردارد.

وی در توضیح عملکرد بیمه مرکزی در حوزه نظارت، گفت: فعالیت نظارتی بیمه مرکزی با استفاده از 4 آیین نامه "نظارت بر حاشیه توانگری شرکت های بیمه"،"شفافیت و گزارشگری مالی"،" حمایت از حقوق مصرف کنندگان" و " احراز صلاحیت های کارکنان کلیدی صنعت بیمه" انجام می شود.

رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به اینکه اگر بازارهای بیمه ای به بلوغ برسند، تنها وسیله نظارت، اندازه گیری توانگری مالی است، تصریح کرد: فعالیت های نظارتی بیمه مرکزی به تناسب شرایط بازار صورت می گیرد.

امین گفت: بیمه مرکزی در حوزه بیمه گری فارغ از وظایف قانونی خود یک بیمه گر اتکایی است اما به هیچ عنوان از این فضا برای نظارت خود استفاده نمی کند.

وی اضافه کرد: بخش اتکایی بیمه مرکزی مطابق با ساز و کارها و استانداردهای یک شرکت بیمه اتکایی عمل می کند و فعالیت در این حوزه به گونه ای برنامه ریزی شده تا پایه گذار شرکت بیمه اتکایی باشد و اگر قانونگذار اجازه دهد این بخش ظرف 48 ساعت به یک شرکت بیمه گر تبدیل خواهد شد.

رئیس شورای عالی بیمه اضافه کرد: بستر اصلی نظارت بیمه مرکزی بر سامانه سنهاب استوار است و با استفاده درست از این بستر در پایان سال 94 نظارت مالی، بیمه ای و تبادلات مالی بیمه مرکزی از این طریق صورت خواهد گرفت.

 

22339

کد خبر 458984

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • برو بابا A1 ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۸
    2 2
    برو بابا آقای امین کجایی که ببینی شرکتهای مثلاخصوصی که توانایی پرداخت خسارت به مردم را هم ندارند چه نرخهای عجیبی برای بدست آوردن بازار ارائه میدهند و شما هم که فقط زورت به بیمه ایران که دولتی هست میرسه و توبیخ پشت توبیخ... من نماینده شرکت بیمه ایرانم. چه گناهی کردم که شما زورت به مافیای شرکتهای مثلا خصوصی ها نمیرسه؟؟؟؟؟