غیبت شهرام ناظری در مراسم رونمایی آلبوم جدیدش/ قومی که موسیقی ندارد زنده نیست

رونمایی از مراسم آلبوم «ایران جوان» در شهر کتاب فرشته بدون حضور شهرام ناظری برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در این مراسم که عصر روز جمعه سوم مهر ماه در شهر کتاب فرشته برگزار شد، علاوه بر هنرمندان و اهالي موسيقي، مردم علاقه مند نيز حضور داشتند. البته مراسم برای رسیدن شهرام ناظری دیرتر آغاز شد، اما ناظری تا پايان به برنامه نرسید.

اردشیر صالح پور اجرای اين برنامه را بر عهده داشت، او بخشي از سخنانش با اشاره به قطعه «وطنم» گفت: برخش معتقد هستند اين قطعه، زماني سرود ملي كشور ما بوده است، در حالي كه اين طور نبوده و مامند سرود اي ايران روح هر ايراني را به غليان وا مي دارد و با آن ارتباط برقرار مي كند و بايد يادمان باشد قومي كه موسيقي ندارد، زنده نيست.

صالح پور در ادامه درباره آلبوم موسقي ايران جوان كه بهانه اي براي جمع شدن جمعي از دوست داران موسيقي سنتي و ملي ميهني گرد يكديگر شده است، توضيح داد: در اين اثر علاوه بر قطعات صوتي، دو قطعه تصويري نيز وجود دارد كه آرش رئيسيان و جمشيد خوشدل سازندگان آن هستند.

در اين بخش از مراسم قطعه باران با آهنگسازي پيمان سلطاني و شعري از ضياالدين ناظم پور براي حاضرين پخش شد.

اين شاعر در ادامه با اشاره به اينكه براي انتشار اين اثر بايد به پيمان سلطاني تبريك گفت، ادامه داد: پيمان سلطاني براي اين آلبوم تلاش زيادي كرد و امروز خوشحاليم كه به حقش رسيد. 

او با بيان اينكه قطعه «وطنم»،  بعد از «اي ايران» از قطعات بسيار محبوب ميان مردم است، اضافه كرد: حافظ مي گويد:  بس نكته غير حسن ببايد كه تا كسي/مقبول طبع مردم صاحب نظر شود. اين موضوع درباره «وطنم» نيز صدق مي كند و ما نكته هاي غير حسن زيادي از آن ديده ايم. 

اين شاعر ادامه داد: اين قطعه بي نظير پيش از اين با اركستر جواني اجرا شده بود كه حمايت هاي مالي و معنوي نداشت، قطعه با اينكه از تنظيم خوبي برخوردار بود، اما آهنگسازي خاصي روي آن صورت نگرفته بود و سالار عقيلي خواننده آن هم در مدت زمان كوتاهي تمرين اثر را منتشر كرده بود.

او تاكيد كرد: رسانه ملي هم در اين مدت به هر شكلي كه مي خواست از قطعه استفاده كرد و سالار عقيلي از سطح متوسط معروفيت به سطح بالايي رسيد.

ناظم پور كه ترانه سراي قطعات باران و سرزمين مادري است، عنوان كرد: خودم قطعه باران را بيشتر مي پسندم، با اين حال بايد ببينيم مردم و كارشناسان درباره مجموعه و قطعات آن چه نظري دارند و چظور ارزيابي مي كنند. 

۵۷۲۴۴

کد خبر 461246

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =