سرمایه گذارانی از ۴ کشور جهان خواستار خرید پدیده شاندیز شده اند ولی سپرده گذاران این شرکت، نگران از سرنوشت سرمایه خود، هر روز دست به تجمع می زنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رشته تحصن ها و تجمع های مالباختگان پدیده شاندیز سر دراز دارد، آنها هر روز صحبتهایی می شنوند که با سخنان روزهای قبل، متفاوت است. ماهها پس از اینکه قوه قضاییه و شورای عالی شهرسازی و معماری به پرونده ساخت و سازهای غیرمجاز این شرکت ورود کنند، سرمایه گذاران این شرکت هنوز نمی دانند چه زمانی به پولی که داده اند می رسند. 

برخی از آنها می گویند سهامی را که خریداری کرده اند تا پیش از حضور نهادهای قانونی و نظارتی در پرونده این شرکت، دارای ارزش فوق العاده بالایی بوده و برخی از مقامات نیز می گویند قیمت این سهام، حباب است و نمی توان گفت ارزش واقعی پولی که مردم پرداخت کرده اند، اینقدر بالا رفته.
از جمله این مسئولان، محسنی اژه ای سخنگو و معاون اول قوه قضاییه است که به خبرآنلاین گفت صاحبان این شرکت به صورت تصنعی و حباب وار، قیمت سهام را به ناگاه از ۳۰۰ تومن به ۱۲۰۰۰ تومان رسانده اند و مردم را بلاجهت امیدوار کرده اند.
مشکل هر چه باشد و قیمت سهام هر چقدر تعیین شود، چیزی که عیان است، اعتراض تعداد زیادی از سهامداران و سپرده گذاران این شرکت به وضعیت کنونی است.
آنها تصمیم گرفته اند شنبه هر هفته در مقابل نهادهای دولتی مانند استانداری خراسان رضوی و البته دفتر مرکزی شرکت پدیده شاندیز در خیابان خیام مشهد تجمع کنند تا زمانی که تکلیف شان روشن شود. امروز هم این اشخاص با حضور در دفتر مرکزی پدیده شاندیز، اعتراض خود را به روند فعلی بلاتکلیفی صاحبان سهام، نشان دادند.
آنها به بلاتکلیفی ماه های اخیر خود اعتراض دارند و می گویند چرا با وجودی که نهادهای قانونی در این پرونده صاحب اختیار تام هستند، قیمت سهام و وضعیت املاک و دارایی های شرکت را مشخص نمی کنند. با وجودی که مدیران و صاحبان فعلی شرکت پدیده شاندیز سیاست سکوت را پیشه کرده اند و گاه گداری با صدور اطلاعیه کوتاه، از طلبکاران می خواهند دست از تجمع و اعتراض بردارند ولی اخباری در مشهد دهان به دهان می چرخد که نشان می دهد شرکت پدیده شاندیز به ۵ سرمایه گذار ایرانی، ترک، چینی و ایتالیایی قرار است واگذار شود. هر چند کریمی، معاون فرماندار مشهد و مسئول سابق پرونده پدیده در استانداری خراسان رضوی در گفتگو با خبرآنلاین گفته بود سرمایه گذاران جدید برای خرید این شرکت مشغول رایزنی هستند، ولی تاکنون عملا خبر رسمی درباره تعیین سرنوشت این شرکت، منتشر نشده است. کریمی نیز اخیرا به خبرآنلاین اعلام کرد دیگر درباره پرونده پدیده شاندیز دارای سمت نیست و نمی تواند در این باره اظهار نظر کند.
هنوز تکلیف شرکتی که اسما حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان ارزش دارد ولی قیمت رسمی و واقعی آن را کسی نمی داند، تعیین نشده و سهامداران این شرکت از روی ترس و اجبار، هر هفته تجمع می کنند تا وضعیت پولی که پرداخته اند روشن شود.

 

۲۳۲۳۱

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 463914

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۹:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۱
  6 0
  آقای رسایی الان کجایی به داد این مردم بدبخت برسی شما که استادی در تجمع اعتراضی به پا کردن
 • ebi A1 ۲۲:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۱
  3 0
  تو رو خدا به داد مردم برسید یه شرکتی که بعد 5 سال تبلیغ مکرر که گوش فلک رو کر کرده بود یه دفعه اعلام میکنن ساخت و سازش غیر مجازه اقا تا حالا کجل بودی بعد کلی استرس و هر روز تجمع و بعد گذشت 10 ماه گفتند به خاطر احقاق حقوق مردم مجوزاشو دادیم منت سر ما گذاشتند حالا شرکت میگه پولی نیس که بدم بابا بخدا من زندگی مو فروختم به امید دوزار سود کی باید داد ما رو بگیره ؟؟
 • عطا IR ۰۴:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۲
  2 0
  خرید پدیده توسط خارجی ها یک تبلیغ است مگر اینکه بخواهد با ده درصد قیمت هزینه شده معامله بکند
 • بی نام A1 ۰۵:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۲
  3 1
  من به خریداران سهامی که نمی دونند سهامدار طلبکار شرکت نیست، بلکه مالکه و حتی در بدهی ها شریکه پیشنهاد میکنم به جای این تجمعات هر روش شنبه ها یک کتاب بخونن و سواد و آگاهی خودشون رو درباره قوانین، امور تجاری و سرمایه گذاری ارتقا بدن.
 • محسن IR ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۳
  1 0
  باسلام وسپاس ازمیرسایت.استان وسیع خراسان دردولت تدبیر و امید بالاترین آماروپرچمدارتخلفات مالی وبیشترین عضو سهامداران وسپرده گذاران در شرکتهای چون پدیده پردیسبان – میزان – آرمان را میتوان نام برد که با وجود بالای یک میلیون نفربلاتکلیف .متاسفانه هیچ اقدام عملی موثری از طرف مسئولین ذیربط بعمل نیامده و جای بسیارنگرانی است که درآینده بر تعداد این شرکتها وموسسات افزوده شود .لذا ازسران محترم سه قوه انتظار میرود نسبت به رفع ضعف ومعضل دراین استان مقدس اقدام مفید وموثری را اعمال فرمایند......... با تشکر 13/7/94
 • محسن A1 ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۴
  2 1
  بانهایت احترام خدمت مدیرسایت وسهامداران پدیده شاندیز.ماخواهان سریع بیانیه شرکت پدیده نسبت به بازپرداخت مطالبانمان هستیم دیگرپس ازگذشت 10 ماه بلاتکلیفی وسرگردانی بهتر است مدیران شرکت سکوت خود راپایان دهندواینقدر دروغ ووعده تحویل مردم ندهند وباعث آشوب واغتشاش درجامعه نشوند به این مردم فهیم کم بی احترامی کنند مردم سخت گرفتارند.مثل شماها باپول مردم میلیاردرنشدن که چندین کارخانه وویلا وباغ واستخروخانه های آن چنانی بدانید اگربه خشم الهی گرفتارشوید به خاک سیاه می نشینید حال که شما ها براحتی ازدست قانون فرارمیکنید وحاکم برقانون شدید وبرای قوه قضائیه برای پرداخت مطالبات خود به مردم وقت تعین می کنید وباخیال راحت تاخت وتازمی کنید بدانید گردش روزگار همیشه یکسان نمی ماند خدایی هم هست بترسید از زمانی