ایرنا به نقل از رییس سازمان هواپیمایی کشوری نوشت:مطابق برنامه ریزی انجام شده، در مسیرهای پر تردد نظیر تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز و غیره نرخ ها آزاد می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان هواپیمایی اعلام کرد آزادسازی نرخ بلیت هواپیما تا پایان امسال اعمال می شود، اما این امر لزوما به معنای افزایش قیمت ها نیست.

علی عابد زاده اظهارکرد: براساس برنامه پنجم توسعه مصوب مجلس شورای اسلامی، دولت مکلف است نرخ بلیت هواپیما را آزاد کند و سازمان هواپیمایی نیز مامور اجرای آن است.

وی گفت: از عوامل مؤثری که در توسعه حمل و نقل هواپیمایی مؤثر بوده، مساله آزادسازی نرخ بلیت ها است که با ایجاد فضای رقابتی، به بهبود خدمات رسانی به مسافران می انجامد.

عابدزاده خاطرنشان کرد: مطابق برنامه ریزی انجام شده، در مسیرهای پر تردد نظیر تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز و غیره نرخ ها آزاد می شود، اما در نرخ های مسیرهای کم تردد نظیر یاسوج، نوشهر، رامسر و غیره که شرکت های هواپیمایی کمتر به این نقاط پرواز دارند، محدودیت هایی ایجاد خواهد شد.

وی بیان داشت: در مسیر تهران - کیش که تقریبا نرخ های رقابتی اعمال می شود، به رغم آزاد بودن مسیر در یک سال اخیر افزایش بهایی نداشته ایم و امید می رود با مدیریت مناسب هیچ افزایش نرخی در سایر خطوط نیز نداشته باشیم.

رییس سازمان هواپیمایی با اشاره به لزوم ترمیم ساختارها از سوی خطوط هوایی کشور، تصریح کرد: شرکت ها باید بتوانند در این شرایط نرخ های پایین و متنوعی را اعمال کنند و اساسا مدیریت نرخ ها از سوی این شرکت ها برای حفظ بازارشان یک امر قطعی و اجتناب ناپذیر است.

وی با بیان اینکه آزادسازی نرخ ها لزوما به معنای افزایش نرخ ها نیست، یادآور شد: این موضوع در مسیر تهران - کیش به خوبی آزمایش شده و امید می رود در سایر خطوط نیز به همین کیفیت اعمال شود که هدف نهایی آن جلب رضایت مشتریان، بهبود کیفیت پروازها، ارتقای ایمنی پرواز و به حداقل رسانیدن تاخیرها است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: این طرح باید قبل از پایان سال جاری اجرایی شود.

ین مقام مسؤول در پایان با بیان اینکه خطوط هوایی کشور شرایط چندان مناسبی ندارند، ابراز امیدواری کرد تا با استفاده از گشایش هایی که در شرایط پساتحریم ایجاد می شود بتوانیم هواپیماهای بهتر و جوانتری را به خدمت گرفته و به ناوگان هوایی کشور اضافه کنیم.

 

3535

کد خبر 466144

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =