رییس هیات دو و میدانی آذربایجان غربی از کسب دو نشان طلا ، یک نقره و یک برنز توسط دختران نوجوان و جوان استان در مسابقات قهرمانی کشور خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی ،حسين فهيمي در اين خصوص گفت: این مسابقات با حضور برترین های کشور طی دیروز و امروز (16 و 17 مهر ماه) در مجموعه ورزشی انقلاب تهران برگزار شد.
وی اظهار کرد: در این مسابقات فاطمه مهرآور نوجوان 15 ساله و یکی از پدیده های پرتاب چکش ایران با پرتاب حد نصاب 39 متر و 48 سانتیمتر قهرمان ایران شد.
وی بیان کرد: رکورد وی در این رشته 14 متر از نفر دوم از خراسان رضوی ، بیشتر بود و این امر موجب حیرت کارشناسان و متخصصان این رشته شد.
وی افزود: دومین مدال طلا و مقام قهرمانی ایران این مسابقات نیز توسط نساء دولخانی در ماده 1500 متر با کسب زمان 5:41:27 دقیقه برای استان آذربایجان غربی به دست آمد.
فهیمی ادامه داد: دولخانی همچنین در ماده دوی 800 متر نیز موفق شد پس از ورزشکاران فارس و آذربایجان شرقی ، مدال برنز این رشته را با ثبت رکورد 2:40:57 دقیقه بر گردن آویزد.
وی ادامه داد: هانیه عظیم زاده دیگر ورزشکار اعزامی از استان آذربایجان غربی نیز با ثبت رکورد 4 متر و 81 سانتیمتر عنوان نایب قهرمانی و مدال نقره ماده پرش طول ایران را از آن خود کرد.
وی افزود: در این مسابقات تیم اعزامی دو و میدانی استان را شیوا آقایار به عنوان سرپرست و آیدا نیک نفس به عنوان مربی همراهی می کردند.
به گزارش ایرنا ، فاطمه مهرآور دختر نوجوان 15 ساله ارومیه ای فروردین ماه امسال نیز با حد نصاب 37 متر و 48 سانتیمتر به مدال نقره مسابقات کشوری دست یافته بود.
پریناز ابراهیمی دیگر پرتابگر و رکورددار جوان ارومیه ای در سطح کشور است که چندین مقام قهرمانی ایران و مدال طلای مسابقات قهرمانی غرب آسیا در شهر دوبی امارات را کسب کرده است.

کد خبر 466375

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =