در قالب اجرای برنامه تحول نظام سلامت ، ثبت نام از افراد فاقد پوشش بیمه ای از اردیبهشت ماه سال گذشته در استان مرکزی آغاز شده که تاکنون برای 126 هزار و 602 نفر از این افراد دفترچه بیمه درمانی صادر شده است..

در قالب اجرای برنامه تحول نظام سلامت ، ثبت نام از افراد فاقد پوشش بیمه ای از اردیبهشت ماه سال گذشته در استان مرکزی آغاز شده که تاکنون برای 126 هزار و 602 نفر از این افراد دفترچه بیمه درمانی صادر شده است..
به گزارش خبرآنلاین مدیر کل بیمه سلامت استان مرکزی در گفتگو با خبر نگار ما با اشاره به این مطلب افزود: از سال گذشته تاکنون حدود 180 میلیارد ریال برای ارائه خدمات مختلف درمانی به بیمه شدگان مشمول این طرح هزینه شده که این اقدام ماندگار در سایه برنامه تحول نظام سلامت حاصل شده است این در حالی است که پیش از اجرای این طرح ، بسیاری از افراد فاقد چتر بیمه ای به دلیل سنگینی هزینه های درمانی ار ادامه روند درمان انصراف می دادند..
محمد رضا جیریایی گفت: درحال حاضر 15 هزار نفر در استان مرکزی هنوز دفترچه بیمه سلامت خود را دریافت نکرده اند که این شاخص برای کشور یک و نیم میلیون نفر است..
وی ادامه داد: چهار درصد از افرادی که موفق به دریافت دفترچه سلامت نشده اند دارای دفترچه فعال درمانی تامین اجتماعی هستند، دو درصد نیز کسانی هستند که تاریخچه دفترچه درمانی تامین اجتماعی آنها باطل شده و یک درصد نیز شامل همپوشانی صندوق های داخلی سازمان های بیمه گر می باشند.
جیریایی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه بیمه سلامت استان از ابتدای امسال تاکنون بالغ بر 186 میلیارد و 624 میلیون ریال به مراکز طرف قرار داد بدهکار است تصریح کرد: دریافت نشدن منابع تخصیص یافته به سازمان بیمه سلامت ، مهمترین دلیل پرداخت نشدن این تعهدات است و در صورتی که اعتبارات به موقع در اختیار سازمان بیمه سلامت قرار گیرد مطالبات نیز به مراکز درمانی به موقع انجام و پرداخت می شود..
مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی بیان کرد: مراکز طرف قرارداد با این نهاد بیمه گر در استان مرکزی 750 موسسه شامل داروخانه، مطب پزشکان عمومی و متخصص، دندانپزشکان، پاراکلینیک، درمانگاه، کلینیک خصوصی، مراکز دانشگاهی و مراکز تامین اجتماعی می باشند که این موسسه ها به 605 هزار نفر معادل 42 درصد از جمعیت استان خدمات ارائه می کنند..
جیریایی اظهار کرد:آخرین پرداختی بیمه سلامت استان در سال جاری به موسسات درمانی خصوصی 46 میلیارد و 569 میلیون ریال و مراکز دانشگاهی مبلغ 13 میلیارد و 230 میلیون ریال بوده است..
وی ادامه داد: موسسه های طرف قرارداد استان ماهانه حدود 250 هزار خدمت در بخش های مختلف انجام می دهند که به طور میانگین این اداره کل ،هر ماه حدود 100 میلیارد ریال به موسسه ها پرداخت می کند ضمن اینکه رویه پرداخت مطالبات موسسه های طرف قرار داد در سال جاری تا فروردین ماه و این پرداخت به جز داروخانه ها تا پایان خردادماه و سطح یک روستائیان و عشایر نیز شهریورماه سال جاری است.
وی گفت: محوریت قانون برنامه پنجم در خصوص خدمات بیمه ای توسعه کمی و کیفی بیمه های سلامت، پوشش فراگیر بیمه ای و دسترسی عادلانه به انواع خدمات بیمه ای است که باید تلاش شود تا سهم مردم از هزینه های سلامت به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.
محمدرضا جیریایی مهمترین اهداف بیمه سلامت را حفاظت از مردم در برابر هزینه های سلامت، پوشش همگانی و ارتقای کمی و کیفی برخورداری از خدمات عنوان نمود.

کد خبر 467610

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =