ایرنا نوشت: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انقلاب اسلامی ایران از عاشورا آغاز شد و در عاشورا به پیروزی رسید.

علی اکبر ناطق نوری صبح جمعه در مراسم آغاز عملیات ساخت حسینیه حسین بن علی با اشاره به نقش عاشورا و نهضت حسینی در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ایران،گفت: راهپیمایی های بزرگ تاسوعا و عاشورا که در میدان آزادی برگزار شد،نقش بسزایی در پیروزی انقلاب داشت و امام حسین(ع) عامل اصلی موفقیت این انقلاب و مکتب است.
ناطق نوری افزود: رژیم پهلوی در سالروز شهادت امام صادق(ع) یعنی 25 روز پس از ماه مبارک رمضان به مدرسه فیضیه حمله کرد و طلاب و علماء را به شهادت رساند و کتاب های دینی را سوزاند تا تاثیرگذاری مجالس روضه و سخنرانی مبلغان دینی را که در شهرها و روستاها صورت گرفته بود، خنثی کند.
رییس دفتر بازرسی ویژه رهبر معظم انقلاب اضافه کرد: حضرت امام خمینی(ره) از فرصت های نقش آفرینی ماه محرم و ماه مبارک رمضان استفاده کرده و به طلبه ها سفارش می کرد تا به مردم بگویند که رژیم با اسلام چه می کند و انتخابات ولایتی و ایالتی با قرآن چه می کند و لذا رژیم تلاش داشت تا با حمله به مدرسه فیضیه این تبلیغات را خنثی کند.
وی همچنین گفت: باوجود این که مدرسه فیضیه پس از حمله ماموران شاه تا مدت ها ویران بود اما حضرت امام(ره) در همان سال 42 اعلام کردند که به مدرسه فیضیه آمده و بر سر مزار شهدا فاتحه خواهند خواند و اینگونه از فرصت عاشورا استفاده کرد و آن سخنرانی تاریخی خود را در عصر عاشورا بیان کرد و خطاب به شاه گفت، 'کاری نکن که بدهم ملت تو را از کشور بیرون کنند'.
ناطق نوری با اشاره به اسناد و مدارک ساواک که پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دست آمد، گفت: این اسناد نشان می دهد که رژیم پهلوی برای ماه های محرم و رمضان نیروهای خود را بسیج کرده و آماده باش می دادند و به نیروهای خود اعلام می کردند که روضه خوان های امام حسین(ع) و طلبه ها در روستاها و شهرها به مردم آگاهی می دهند و علیه رژیم کار می کنند.
وی در ادامه با تجلیل از خدمات سید ابراهیم کتابچی متخصص و جراح مغز و اعصاب و بانی حسینیه حسین بن علی(ع) گفت: به نظر من آقای کتابچی مصداق کامل حدیث «العلم علمان، علم الابدان و علم الادیان» است. چون وی هم در بخش جسم انسان ها خدمت می کند و هم برای پرواز به سوی بهشت با بال دین حرکت می کند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از کتابچی به عنوان یک شخصیت ممتاز و متواضع یاد کرد که خدمات بسیاری را به ویژه برای محرومان و فقرا در پرونده خود دارد و همواره با اخلاص و باورهای عمیق دینی برای مستضعفان خدمت کرده است.
وی از کتابچی و دست اندرکاران احداث حسینیه حسین بن علی(ع) خواست تا به محتوای این حسینیه برای معرفی مکتب اهل بیت(ع) و اهداف قیام امام حسین(ع) بیش از ساختمان آن توجه کنند.

29214

کد خبر 468498

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =