بهره برداری از ترمینال 2 فرودگاه یزد با اعتبار 40 میلیارد ریال/ رشد 17 درصدی پروازها در سال 93

ترمینال شماره ۲ فرودگاه بین المللی شهید صدوقی یزد با حضور مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور، امام جمعه و استاندار یزد، مهندس سیدحسینی معاون عمرانی و جمعی از مسئولان مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، مدیرکل فرودگاه‌های استان یزد در حاشیه مراسم افتتاحیه پروژه‌های عمرانی و بهسازی فرودگاه بین المللی شهید آیت الله صدوقی یزد با اشاره به افزایش نرخ اعزام و پذیرش مسافر و پرواز در سال گذشته اظهار داشت: در سال ۱۳۹۳ نسبت به سال قبل 17.7 درصد اعزام و پذیرش مسافر و ۵ درصد آمار پروازی این فرودگاه رشد داشته است.

سعداله وطن خواه به طرح‌های توسعه‌ای فرودگاه اشاره کرد گفت: با تملک و الحاق ۲۵۰۰ هکتار اراضی جدید و همچنین نصب سیستم سامانه کمک ناوبری ILS در آینده‌ای نه چندان دور و همچنین بهره برداری از ترمینال شماره ۲ فرودگاه یزد، برههٔ جدیدی از توسعه و تعالی و مرحله تازه‌ای از روند پیشرفت و ارتقای خدمات پروازی و فرودگاهی آغاز می‌کند.

وی بااشاره به ارتقای آن فرودگاه به سطح فرودگاه بین المللی افزود: در حال حاضر با وجود پروازهای زیارتی و حج و عتبات و همچنین مسیرهای پروازی مختلف داخلی، آمادگی پذیرش هرگونه پرواز در هر ساعت از شبانه روز و توسط هر شرکت هواپیمایی بویژه در مسیرهای بین المللی فراهم گردیده است.

 

 

 

وطن خواه با اشاره به مختصصات ترمینال مورد بهره برداری اظهار داشت: مساحت ترمینال شماره (۲) ۳۲۰۰ متر مربع و تمام مصالح بکاررفته در آن از تولیدات داخل و توسط پیمانکاران و مشاوران بومی استان اجرا گردیده است.

وی اظهار امیدواری کرد در آینده‌ای نزدیک باتوجه به روند افزایش تقاضا برای سفرهای هوایی و تمایل مردم به مود حمل و نقل هوایی، با مساعدت مسئولین شرکت فرودگاه‌های کشور و مقامات ارشد استان یزد با انجام پروژه‌های جدید بویژه ساختمان برج مراقبت پرواز، فاز دوم توسعه ترمینال شماره ۱ و نصب سامانه ILS بتوان به ظرفیت واقعی و جایگاه مطلوب و درشأن مردم شریف و عزیز استان یزد نایل شد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان یزد روند توسعه‌ای چندساله گذشته این فرودگاه را مطلوب ارزیابی کرد و بیان داشت: با کسب گواهینامه فرودگاهی و تبدیل آن فرودگاه به فرودگاه بین المللی و همچنین کسب استانداردهای ایزو و پیاده سازی سیستم مدیریت ایمنی، گام‌های مناسبی در زمینه گسترش فرهنگ ایمنی و استقرار مبانی استاندارد و ارتقای سطح خدمات ایمنی برداشته شده است.

 

 

 

در این مراسم، مه آبادی مدیر عامل شرکت فرودگاه‌های کشور با اشاره به جایگاه فرودگاه بین المللی یزد در بین فرودگاه‌های کشور و همچنین طرح ارتقای خدمات فرودگاهی اظهار داشت: رویکرد شرکت فرودگاه‌های کشور به سمت توجه و اهمیت به نیاز مسافر و تکریم مردم در سیکل تشریفات پروازی تغییر کرده و ظرفیت فرودگاه یزد را در شأن و جایگاه مردم استان دارالعباده یزد ندانست و تأکید کرد بایستی نسبت به فرودگاه بین المللی یزد توجه بیشتری معطوف شود.

وی ضمن پاسخ نسبت به در خواست استاندار یزد مبنی بر احداث فاز دوم ترمینال اظهار امیدواری کرد تا اوایل سال ۱۳۹۵ سامانه کمک ناوبری ILS در این فرودگاه نصب شود.

همجنین در این مراسم استاندار یزد ضمن تقدیر و تشکر از خدمات صورت گرفته توسط مسئولین فرودگاهی و ارتقای سطح خدمات فرودگاه یزد، با اشاره به موقعیت جغرافیایی، صنعتی و امکانات پزشکی و دانشگاهی استان یزد، توجه بیشتر مسئولین را به توسعه حمل و نقل هوایی خواستار شد.

لازم بذکر است پروژه‌های عمرانی و بهسازی یک ساله فرودگاه یزد شامل نمازخانه ویژه مستقبلین و مشایعین، سرویس‌های بهداشتی، دیوارهای حفاظتی و تقویت حصار فیزیکی فرودگاه، جاده دسترسی به سطوح پروازی و سایت‌های کمک ناوبری جمعاً به ارزش حدود ۴۰ میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت.

کد خبر 468624

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =