برخلاف آنچه شورای پول و اعتبار موافقت کرده بود، دوبرابر شدن تسهیلات قرض الحسنه ازدواج فرزندان ایثارگران انجام نشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، یکی از کاربران که از فرزندان شاهد و ایثارگر است گلایه خود را چنین مطرح می کند: با سلام در خبرگزاری های مختلف آمده بود که فرزندان شاهد و ایثارگر می توانند از دو برابر میزان وام ازدواج استفاده کنند. ولی بعد از مراجعه به هر بانکی متاسفانه یا خوشبختانه تمامی روئوس بانک ها خندیدند و گفتن چنین مصوبه ای نداشتن. چرا برخی از مسئولین نادانسته یا کارشناسی نشده حرفی رو می زنند که به اندازه یک ریال هم ارزش اجرایی شدن نداره و فقط قصد خبر پراکنی رو دارند تا وجهه خاصی پیدا کنند. امروزه متاسفانه این حرف های بی سند و بی ارزش و غیر قابل اجرا بیشتر شده. لطفا پیگیری نمایید.


مبنای کامنت این کاربر هم خبری است که چند ماه پیش منتشر شد. در این خبر آمده بود :


بر اساس موافقت «شورای پول و اعتبار» سقف فردی تسهیلات قرض الحسنه ازدواج خانواده های شاهد، جانباز، آزاده و فرزندان آنان به دو برابر تسهیلات قرض الحسنه ازدواج افراد عادی افزایش یافته است.
برابر مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار ایثارگرانی که واجد شرایط نام نویسی در سامانه ازدواج اند، می توانند از دو برابر سقف فردی تسهیلات، یعنی مبلغ 60 میلیون ریال بهره مند شوند.


بر این اساس شرایط نام نویسی و دریافت این تسهیلات برای ایثارگران مطابق شرایط مندرج در سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و از طریق همان سامانه صورت می گیرد و پس از تعیین شعبه بانک مورد نظر، بانک عامل درخصوص اعطای تسهیلات یاد شده اقدام می کند.


اما این اتفاق نیفتاد و فرزندان شاهد نه تنها از افزایش دوبرابری بهره مند نشدند که برای گرفتن وام اولیه شان هم به مشکل برخورد کرده اند.


محمد اسفندیاری، رییس مرکز روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران با تایید این مطلب می گوید: متاسفانه این قضیه مطرح و مصوب شد اما الان بانک ها می گویند که منابع پرداخت برای این افزایش دوبرابری را نداریم.


او ادامه می دهد: با این که بانک مرکزی به بانک ها ابلاغ کرده و مصوبه دارد، اما هنوز برای این موضوع تامین اعتبار نشده است.
اسفندیاری در پایان می گوید: ما هم در حال پیگیری هستیم ولی تا به الان به نتیجه ای نرسیدیم و امیدواریم به زودی تامین اعتبار صورت گیرد تا فرزندان ایثارگر بتوانند از این مصوبه استفاده کنند.
304

کد خبر 469053

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =