دکتر احمدی در دیدار با مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین ضمن تشکر از زحمات و اقدامات صورت گرفته در کانون های مساجد بیان داشت: ظرفیت کانون های مساجد با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان قزوین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این دیدار گفت: هر صنف، نهاد و سازمانی مخاطب مشخصی دارد و به کانون های مساجد که می رسیم این مجموعه با تعداد بسیاری ارتباط دارد و با توجه به اینکه این کانون ها مردمی است رفع و رجوع اینها طاقت فرسا است ولی هر کس به اندازه بضاعت و وسع خود و خالصانه و در راه رضای خدا کار کند مورد قبول الهی واقع خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین اضافه کرد: مسجد جایگاه بالایی دارد و در واقع بالادست این مکان مقدس در هیچ بعدی نداریم و ان شاالله توفیق خدمت هرچه بیشتر در این مکان را پیدا کنیم.

در ادامه مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین اظهار کرد: در ایام ماه محرم قرار داریم و ان شاالله خداوند متعال توفیق بهره مندی از این ایام را به همه ما عنایت فرماید و بتوانیم از رهروان راه حسینی بوده و زندگی ما بر اساس سبک زندگی حسینی باشد.

حجت الاسلام علی رمضانی عنوان کرد: جلسه امروز به مناسبت 19 مهر سالروز بیانات مقام معظم رهبری در خصوص کانون های مساجد صورت گرفته است و از همین رو نیز دیدارهای چهره به چهره ای را داشتیم و پیشرفت ها و مشکلات موجود تبیین شد.

وی اضافه کرد: رخداد دیگری که امسال در کانون های مساجد رقم خورده است، بحث میثاق نامه است که اقدامی در راستای تحقق فرمایشات رهبری است و با این میثاق نامه درصدد هستیم اختلافات تشکیلاتی و سلیقه ای که در مسجد وجود دارد به حداقل برسد و وفاق و همدلی محقق شود.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین خاطر نشان کردباید مسجد باید خواستگاه رشد و توسعه، اندیشه و رسیدن به قرب به پروردگار باشد و در کنار این موارد باید بهره برداری اجتماعی نیز داشته باشیم تا زندگی مردم قرآنی باشد و مسجد محوری تحقق یابد.

وی با اشاره به آمار کانون های مساجد یادآور شد: از مجموع تعداد کانون های مساجد استان، 130 کانون روستایی و 138 کانون نیز شهری است و اهتمام داریم که بیشتر کانون ها روستایی باشند و حدود 100 کانون دارای رابط خواهر است و امیدواریم هیئت امنا با بخش خواهران همکاری بیشتری داشته باشند.

 

کد خبر 469471

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =