به گزارش مهر،اداره کل هواشناسی استان البرز با اعلام ورود سامانه بارشی به استان، احتمال آبگرفتگی معابر و اختلال در محورهای کوهستانی را در روز پنجشنبه ۳۰ مهرماه پیش بینی کرد.

منصور رحمانیان اظهار کرد: بررسی الگوهای پيش يابی هواشناسی طی روزهای آينده گذر موج تراز ميانی جو را نشان می دهد كه از اواخر وقت روز چهارشنبه استان البرز را تحت تاثير قرار می دهد.
وی در ادامه گفت: انتظار می رود اين سامانه بارشی روز پنج شنبه تقويت شده و در استان البرز موجب بارش باران شود كه گاهی به شكل رگبار موقت همراه با رعد و برق و وزش باد شديد خواهد بود.
رحمانیان ادامه داد: در روز پنج شنبه احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سيلابی شدن مسيل ها و اختلال در تردد جاده های كوهستانی به سبب مه آلود بودن جاده ها در پاره ای از مناطق وجود دارد .
مدیرکل هواشناسی استان البرز در ادامه با اعلام وضعیت جوی استان، گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در پاره ای از مناطق غبار محلی و در اواخر وقت افزایش ابر پیش بینی می شود، گفت: از بعد از ظهر امروز، چهارشنبه و طی روز پنجشنبه با گذر امواج ناپایدار از تراز میانی جو، در استان البرز افزایش ابر، وزش باد و در پاره ای مناطق رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می شود.
اعلام وضعیت جوی محور کرج - چالوس
وی وضعیت جوی شهرستان کرج را فردا پنجشنبه ۳۰ مهرماه نیمه ابری تا ابری در برخی ساعات همراه با بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد اعلام کرد.
طبق گفته مدیرکل هواشناسی استان البرز، کمینه دمای هوای شهرستان کرج فردا پنجشنبه ۳۰ مهرماه ۹ و بیشینه دمای هوا ۲۲ درجه سانتی گراد خواهد بود که نسبت به امروز چهارشنبه کمینه دمای هوا یک درجه کاهش خواهد داشت.
رحمانیان وضعیت جوی در محور چالوس را از ساعت ۲۴ روز گذشته تا ۶ صبح امروز قسمتی ابری در پاره ای نقاط مه آلود و گاهی همراه با وزش باد اعلام کرد و گفت: ماکزیمم سرعت باد در این محور در ساعت یاد شده ۲۲ کیلومتر بر ساعت بوده است.
وی گفت: از ساعت ۶ صبح امروز چهارشنبه ۳۰ مهرماه تا ساعت ۱۲ ظهر امروز وضعیت جوی در محور چالوس کمی ابری در پاره ای نقاط مه آلود و گاهی همراه با وزش باد است و ماکزیمم سرعت باد در این محور ۲۲ کیلومتر بر ساعت است.
مدیرکل هواشناسی استان البرز در پایان افزود: اعتبار پیش بینی های صادر شده از ساعت ۱۲ ظهر هر روز به مدت ۲۴ ساعت است.

کد خبر 470151

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =